Wiadomości

Volkswageny i audi najbardziej pożądane przez złodziei

10 lutego 2016, 10:48, Anna Warchoł
fot. KWP
Tylko w zeszłym roku na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego skradziono 82 auta. To liczba znacznie mniejsza, niż w 2014 roku, ale i tak pozostaje na wysokim poziomie. Sprawdziliśmy które auta są najczęściej kradzione z parkingów i spod naszych domów.

Kradzieże aut to żadna nowość zarówno w naszym mieście, jak i powiecie gorzowskim. Wiadomo, że im nowsze auto, tym bardziej przykuwa wzrok - nie tylko przechodniów, ale również złodziei. Jak się okazuje, nie tylko rocznik samochodu ma znaczenie, ale również jego marka.

Tylko w 2015 roku na terenie powiatu gorzowskiego 10 właścicieli straciło swoje auto. Zestawienie otwierają samochody marki volkswagen – 4 takie samochody padły łupem złodziei.  Drugie miejsce pod względem kradzionych aut zajmuje audi – 2 sztuki. Podium zamyka ford.

W minionym roku skradziono 2 samochody tej marki. Wśród pozostałych aut, które straciły swoich właścicieli znalazł się opel i mercedes.

Kradzież po gorzowsku

Co ciekawe, również w naszym mieście najchętniej kradzionymi samochodami są auta marki volkswagen i audi. Tylko w 2015 roku na terenie Gorzowa utracono 72 auta – z czego 15 pojazdów udało się odzyskać policji.

Zestawienie otwiera oczywiście volkswagen – tutaj skradziono 27 aut. Najbardziej pożądane przez złodziei są passaty i tourany. Kolejne miejsce zajmuje audi – 14 właścicieli straciło swoje auta, wśród nich były A6 czy A4. Trzecim najczęściej kradzionym samochodem był mercedes – 9 sztuk zostało skradzionych na terenie miasta.

Wśród aut, które również zostały skradzione były: mazda – 6 sztuk, ford – 4 sztuki oraz honda, skoda, citroen i BMW – po 2 sztuki. Swoich właścicieli stracił także seat, iveco, peugeot i renault.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości