Remont Wyczółkowskiego i to jeszcze w tym roku

12 czerwca 2015, 09:29, aw
fot. Marcin Kluwak
Z wiadomości, którą przekazał prezydent Jacek Wójcicki najbardziej zadowoleni są mieszkańcy osiedla Staszica. Prezydent zdecydował, że zamiast ul. Walczaka do końca 2015 roku zostanie wyremontowana zniszczona ul. Wyczółkowskiego.

W planie drogowych remontów na 2015 rok była naprawa ul. Walczaka, jednak prezydent Jacek Wójcicki w porozumieniu z wodociągami zdecydował o przesunięciu remontu tej ulicy na 2016 rok.

Jednak nie oznacza to, że żadna inna ulica nie doczeka się remontu. Wprost przeciwnie. Naprawiona zostanie ul. Wyczółkowskiego – remont rozpocznie się i zakończy jeszcze 2015 roku. Najpierw władze przygotują dokumentację, a następnie zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę tych robót.

Na Wyczółkowskiego oprócz nowej nawierzchni asfaltowej pojawią się również nowe chodniki i oświetlenie. Koszt remontu to 2,270 mln zł.

Prace będą możliwe dzięki przesunięciom w budżecie miasta. W tej sprawie jest już przygotowana uchwała nad którą gorzowscy radni będą głosować na najbliższej sesji Rady Miasta.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości