Rośnie konkurencja dla "Heliosa". Co będzie w Cinema 3D?

3 marca 2015, 22:22, Marcin Kluwak
Nowa galeria handlowa na Manhattanie rośnie w oczach. Magnesem przyciągającym do kolejnego centrum handlowego ma być kino. Dla wielbicieli multiplexów mamy jednak złą wiadomość. Nie będzie to kino z górnej półki. Raczej z niższej niż to, które mamy obecnie.

Co prawda Wikipedia zakwalifikowała Cinema 3D do tzw. kinowych mutlipleksów, ale patrząc na rynkowych potentatów – drugi gracz, który wchodzi do Gorzowa jest, przynajmniej na razie, na samym końcu tej krótkiej listy.

Multipleks – budynek w którym znajduje się wiele sal kinowych, zwykle więcej niż 6. W Polsce, oprócz znanego już gorzowianom Heliosa (właścicielem jest Grupa Agora – 34 kina, 5 w budowie, 4 w planach), jest też Cinema City (31 kin działających, 7 w budowie). Najbardziej popularne jest oczywiście Multikino (32 kina działające, 2 za granica, 6 planowanych).

Kino, które będzie w nowej galerii na Manhattanie ma obecnie 5 swoich „placówek”. Kolejne cztery, spółka zarządzająca multipleksami chce wybudować do końca 2016 roku. Wśród nich jest właśnie kino w Gorzowie. Właścicielem tej niewielkiej sieci kin jest spółka Cinema 3D S.A. z siedzibą w Legnicy. Okazuje się, że jest to rodzinna i 100% polska firma. Prezes, wiceprezes zarządu oraz członkowie Rady Nadzorczej noszą te same nazwiska.

Co oferuje Cinema 3D?

Tego, co zaoferuje gorzowianom jeszcze nie wiadomo. Ale wiadomo jak wyglądają pozostałe kina tej sieci. Pierwsze, 3-salowe, kino tej sieci zostało otwarte dla widzów 14 stycznia 2011 roku w Galerii Twierdza w Kłodzku. Następny obiekt Cinema 3D otworzyła w Kaliszu w Galerii Tęcza 27 stycznia 2012 roku, kolejne w Świdnicy w Galerii Świdnickiej 9 marca 2012 i w Lesznie w Galerii Leszno otwarte 14 grudnia 2012 roku. Obecnie najnowszy obiekt to 4-salowe kino w Centrum Handlowym Rywal, którego otwarcie nastąpiło 27.11.2014 roku.

Wszystkie 5 obiektów to w 100% kina cyfrowe (wszystkie sale kinowe są przystosowane do wyświetlania filmów w technologii cyfrowej) wyposażone w możliwość wyświetlania filmów w technologii trójwymiarowej. Kina w Kłodzku, Kaliszu i Świdnicy korzystają w tym celu z technologii Dolby 3D Digital Cinema, kina w Lesznie i Białej Podlaskiej korzystają z technologii DepthQ.

Repertuar obecnie działających kin tej sieci nie różni się niczym od konkurencyjnego Heliosa. Kino w Galerii Askana już na stałe zadomowiło się w naszym mieście i co tu dużo mówić – przez wiele lat nie miało żadnej większej konkurencji. Gorzowianie wciąż wyjeżdżają do większych miast na premiery do Cinema City czy Multikina i zapewne pojawienie się nowego kina nie zmieni tego stanu rzeczy. Systemu IMAX raczej w Gorzowie długo jeszcze nie zobaczymy.

Premiery wyświetlane obecnie w kinie Cinema 3D w Lesznie i gorzowskim Heliosie nie różnią się wcale. Pozostały repertuar również jest podobny. Disco Polo, Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów, Spongebob: na suchym lądzie, czy Pięćdziesiąt twarzy Greya. Te same pozycje w prawie identycznych godzinach w różnych kinach.

W Lesznie taniej. W Gorzowie też?

Niewątpliwym atutem Cinema 3D jest cena. Ta, jak wiemy, czyni cuda. Bilet na film tradycyjny i 3D to koszt 19 złotych od poniedziałku do piątku oraz 21 złotych w weekendy. Bilet ulgowy to odpowiednio 17 i 19 złotych. W Heliosie na seans w 3D w weekend wydamy 27 złotych, czyli o 6 złotych drożej niż u rosnącej konkurencji. W Heliosie musimy zapłacić 3 złote za wypożyczenie okularów do filmów 3D. W Cinema 3D nie ma takiego obowiązku. Można mieć swoje okulary bądź zakupić (zapewne papierowe) za 4 złote. Okulary po zakupie stają się nasza własnością.

Na korzyść Heliosa przemawiają promocje, których w dotychczas działających kinach Cinema 3D nie ma. Chodzi o bardzo popularne „Tanie wtorki” (bilet za 15 zł) oraz seansy do godziny 13:30, za które zapłacimy również 15 złotych.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości