Wypadek samochodu wojskowego na S3

16 lutego 2015, 14:03, aw
fot. Anna Warchoł
W poniedziałek 16 lutego około godz. 12 doszło do wypadku samochodu wojskowego na trasie S3 na wysokości Brzozowca. Samochód, który wyleciał z drogi i zatrzymał się na skarpie oddzielającej jezdnię od lasu – miał prawdopodobnie niesprawny układ hamulcowy. Kierowca stara z obrażeniami nogi trafił do gorzowskiego szpitala.

W poniedziałek 16 lutego żołnierze z jednostki wojskowej z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie jechali drogą S3 na ćwiczenia na poligon do Drawska.

Tuż przed godz. 12, kiedy kolumna dziesięciu pojazdów znajdowała się na wysokości Brzozowca, doszło do wypadku. Jeden z samochodów, a dokładnie aparatownia ADK 11 na podwoziu stara, uderzył w auto jadące przed nim – miał prawdopodobnie niesprawne hamulce. Siła uderzenia była na tyle duża, że żołnierz stracił panowanie nad kierownicą stara, wyleciał z drogi i zatrzymał się na skarpie oddzielającej jezdnię od lasu.

- Jeden z żołnierzy jadących w kolumnie samochodów wojskowych zgłosił problemy z układem hamulcowym swojemu dowódcy, który od razu zadecydował, że wszystkie pojazdy mają zjechać na prawy pas awaryjny i nim się poruszać – opowiada Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. - W trakcie zmiany pasów, jeden z kierowców nie wyhamował, stracił panowanie na kierownicą, uderzył w samochód jadący przed nim i wyleciał z drogi. Było to prawdopodobnie to auto, które miało problemy z hamulcami. Sprawa będzie wyjaśniana przez wojsko.

Wojskowym starem, który zatrzymał się na skarpie jechał tylko kierowca. Mężczyzna nie mógł sam wydostać się z pojazdu, ponieważ jego noga została zakleszczona przez zmiażdżoną kolumnę kierownicy.

- Do jego uwolnienia był potrzebny specjalistyczny sprzęt. Żołnierz z obrażeniami nogi został przekazany w ręce zespołu z karetki pogotowia i przetransportowany do gorzowskiego szpitala – komentuje Rafał Urbański z gorzowskiej straży pożarnej.

Przez godzinę oba pasy S3 w kierunku Gorzowa były zablokowane, natomiast w kierunku Skwierzyny był zablokowany jeden pas. Po godz. 13 policjanci puścili ruch jednym pasem w stronę Gorzowa, natomiast droga na Skwierzynę została całkowicie odblokowana.

R E K L A M A

Fotoreportaż


1/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

1/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

2/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

2/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

3/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

3/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

4/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

4/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

5/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

5/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

6/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

6/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

7/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

7/7 Wypadek na S3 - Brzozowiec

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości