• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Napadł na 77-latkę i ukradł jej 4 tys. zł

28 stycznia 2015, 17:41, aw
fot. Anna Warchoł
Gorzowscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który na początku stycznia napadł na staruszkę na jednej z klatek schodowych i zabrał jej pieniądze. Złodziejowi grozi do 12 lat więzienia, ponadto mężczyzna musi wpłacić 5 tys. zł poręczenia majątkowego

Do rozboju doszło na jednej z klatek schodowych przy ul. Sikorskiego. Wracającą z banku 77-letnią kobietę napadł młody mężczyzna. – Napastnik zabrał przewróconej kobiecie gotówkę w wysokości 4 tys. zł i uciekł – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń, skończyło się tylko na powierzchownych otarciach i siniakach.

Po kilku dniach udało się zatrzymać napastnika. Okazało się, że jest nim 19-letni mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju.

 Prokurator zastosował wobec 19-latka dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Ponadto mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Policja ostrzega

- Wskazane jest, aby starsze osoby po większe wypłaty nie wychodziły same. Warto poprosić o obecność kogoś z rodziny lub zaufanego sąsiada, nawet w przypadku, gdy do banku mamy kilkadziesiąt metrów. Nie zapominajmy także o tym, aby gotówkę, po pobraniu schować do torby lub wewnętrznej kieszeni kurtki. Przenoszenie pieniędzy w ręku nie jest najlepszym pomysłem – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości