PESA nie dla Gorzowa?

6 lipca 2014, 09:37
Takie lokomotywy miały trafić do Gorzowa/fot: PESA
Być może nie doczekamy się nowoczesnych pociągów PKP Intercity, które miały kursować na trasie Krzyż-Gorzów. Największy narodowy przewoźnik nie podpisał jeszcze umowy na dostawę 10 lokomotyw spalinowych. Jedna z nich miała właśnie trafić do naszego regionu.

Pesa wygrała w lutym przetarg na dostawę 10 lokomotyw spalinowych dla PKP Intercity. Jednak umowa na dostawę do dziś nie została podpisana. Czasu na produkcję jest coraz mniej - zamówienie trzeba rozliczyć do końca 2015 roku. - donosi portal rynekkolejowy.pl


Pesa została w lutym zwycięzcą prestiżowego przetargu na dostawę 10 lokomotyw spalinowych dla PKP Intercity. Pokonała Newag. Nowe lokomotywy PKP Intercity mają poprowadzić pociągi pasażerskie w tych relacjach, gdzie linie kolejowe nie są zelektryfikowane, czyli między innymi Krzyż - Gorzów Wielkopolski.


Przewoźnik wciąż jednak nie podpisał umowy z wykonawcą. - Przygotowujemy się do podpisania - mówi w wywiadzie dla portalu rynekkolejowy.pl Beata Czemerajda z biura prasowego PKP IC. Przewoźnik nie może jednak czekać zbyt długo - aby otrzymać unijne dofinansowanie, trzeba je wykonać i rozliczyć do końca 2015 roku. To daje Pesie mało czasu na realizację zamówienia - niewiele ponad rok. Rzecznik Pesy Michał Żurowski deklaruje, że producent mimo to nie rezygnuje z podpisania umowy. - Czekamy na wyznaczenie terminu - zapewnia. Wszystko wskazuje na to, że na nowoczesne pociągi obsługiwane przez PKP Intercity przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości