Czarne kłęby dymu nad Zieloną Górą zaniepokoiły mieszkańców w piątkowe popołudnie 8 sierpnia. Ogień pojawił się na dachu Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Jaskółczej.
Informacja o pożarze dotarła do strażaków tuż po godzinie 14. Pierwszy zastęp był na miejscu już po trzech minutach od zgłoszenia. Płonęło poszycie dachowe budynku, który był w trakcie remontu. Wszyscy pracownicy zostali szybko ewakuowani.
- Na szczęście w środku nikogo nie było. Były prowadzone prace budowlane. Pracownicy zostali ewakuowani jeszcze przed przybyciem straży pożarnej - poinformował Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie.
Ogień zniszczył około 120 metrów kwadratowych dachu. Strażakom udało się powstrzymać płomienie przed zejściem na niższe kondygnacje. Na miejscu pracowało łącznie osiem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.
Podczas akcji gaśniczej policja zamknęła odcinek ul. Jaskółczej między Botaniczną a Głowackiego. Kierowcy byli proszeni o omijanie tego rejonu.
Straż pożarna wstępnie wskazuje, że mogło dojść do zaprószenia ognia. Dokładne okoliczności zdarzenia będzie ustalać policja.
|
Największe Hity Musicali Świątecznie - Wielkie Widowisko Muzyczne z Grand Royal Orchestra!
31 stycznia 2026
kup bilet |
|
Anna Wyszkoni - koncert "30 lat"
1 marca 2026
kup bilet |
|
Piotr Gąsowski, Anna Dereszowska, Hanna Śleszyńska, Anna Modrzejewska
28 lutego 2026
kup bilet |
|
|
Piotr Bałtroczyk - STAND UP 2026
15 marca 2026
kup bilet |