Na deptaku przy ulicy Strzeleckiej i chodniku wzdłuż Drzymały zrobiło się zielono i kolorowo. We wtorek 3 czerwca pojawiły się tam nowe drzewa i kwiaty, które mają zdobić miasto przez całe lato i jesień.
W dużych donicach stanęły drzewa śliwy wiśniowej, które mają po dwa metry wysokości. Obok nich posadzono begonie, pelargonie, szałwie, ostnice i rozplenice, czyli rośliny, które dobrze znoszą gorzowskie lato i cieszą oko. Są też ozdobne trawy i byliny.
To kontynuacja nasadzeń, które mieszkańcy już znają z deptaka przy Sikorskiego i okolic katedry – tam też pojawiły się podobne drzewa w donicach. Teraz miasto rozszerza ten pomysł o kolejne ulice w centrum.
Wymiana roślin trwa nie tylko w donicach, ale też w miejskich kwietnikach. Do połowy czerwca posadzonych zostanie ponad 10 tysięcy roślin – od drzew i krzewów, po ozdobne trawy i jednoroczne kwiaty. Wszystko po to, żeby centrum Gorzowa wyglądało kolorowo – nie tylko latem, ale też wczesną jesienią.
![]() |
TRASA JUBILEUSZOWA (5-LECIE)
24 maja 2026
kup bilet |
![]() |
Justyna Steczkowska - The Best
11 lipca 2025
kup bilet |
![]() |
Od Nowa: Mrozu | Zalewski | Igo | Smolik // Kev Fox | Mela Koteluk | Dawid Tyszkowski
27 lipca 2025
kup bilet |
![]() |
Krzysztof Cugowski - 55 lat na scenie
25 września 2025
kup bilet |