W niedzielę 4 maja o godz. 14.48 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał nietypowe zgłoszenie. Chodziło o interwencję w kościele p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe przy ul. Czereśniowej, która dotyczyła gołębia. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.
- Strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 dostali bardzo ciekawe zgłoszenie. W kościele przy ul. Czereśniowej gołąb wpadł i utknął w kościelnych organach. Działania polegały na ściągnięciu piszczałki (tuby) z organów, wypuszczenie gołębia na zewnątrz i ponowne założenie tuby – opowiada Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.
- Ptak został uratowany, organy są całe. Pełen sukces – podsumowują strażacy z przymrużeniem oka.
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |