• Jutro 14°/5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31

Dramatyczna końcówka w Sosnowcu. Gorzowianki wciąż bez zwycięstwa w OBLK

20 października 2024, 20:13, Marcin Kluwak
Ponad 300 kibiców, w tym kilku z Gorzowa, śledziło pasjonujące spotkanie 3. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Mecz między MB Zagłębie Sosnowiec a PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. zakończył się zwycięstwem gospodarzy 75:73, mimo że gorzowianki były o krok od pierwszego triumfu w sezonie.

Już od pierwszych minut spotkania, zawodniczki z Sosnowca narzuciły swoje tempo, wygrywając pierwszą kwartę 26:17. W każdym elemencie gry wyglądały zdecydowanie lepiej, co pozwoliło im objąć prowadzenie. Gorzowianki miały trudności z nadążeniem za dynamicznymi akcjami rywalek, ale nie zamierzały się poddawać.

AZS AJP Gorzów wraca do gry – emocjonująca pogoń w drugiej i trzeciej kwarcie

W drugiej kwarcie gorzowianki zaczęły odrabiać straty. Mimo że przewaga gospodyń wciąż była widoczna, zespół z Gorzowa wygrał tę odsłonę dwoma punktami, zmniejszając różnicę. Po przerwie sytuacja na parkiecie uległa zmianie. Akademiczki z Gorzowa w zaledwie dwie minuty zdobyły 11 punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 44:40. Zawodniczki Zagłębia nie pozostały dłużne, a trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 57:57.

Zacięta walka do samego końca – AZS AJP Gorzów blisko zwycięstwa

Czwarta kwarta zapowiadała prawdziwy thriller. Gorzowianki przez 6 minut kontrolowały przebieg gry i były blisko swojego pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Jednak w końcówce meczu sosnowiczanki pokazały siłę. Na niespełna dwie minuty przed końcem, udało im się doprowadzić do wyrównania, a następnie objąć prowadzenie 72:71.

Na kilka sekund przed końcem, przy stanie 75:73 dla Zagłębia, trener gorzowianek wziął czas, planując przeniesienie akcji na pole ataku. Plan zakładał rzut za 3 punkty. Najpierw próbowała Klaudia Gertchen, a po jej nieudanej próbie, piłkę zebrała Emilia Kośla. Niestety, rzut równo z syreną również okazał się niecelny, co przypieczętowało zwycięstwo Zagłębia.

Najlepszą zawodniczką zespołu z Gorzowa była Elena Tsineke, która zdobyła 24 punkty, dorzucając do tego 7 asyst i 6 zbiórek. Rebeka Mikulasikova zakończyła mecz z 14 punktami i 5 zbiórkami, a Emilia Kośla dorzuciła 12 punktów. W zespole Zagłębia kluczowymi postaciami były Kamila Borkowska (17 punktów, 7 zbiórek), Klaudia Wnorowska (16 punktów, 8 zbiórek) i Taylor Soule (15 punktów, 7 zbiórek).

MB Zagłębie Sosnowiec - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów 75:73 (26:17, 14:16, 17:24, 18:16)

Po trzech kolejkach AZS AZP Gorzów jest na przedostatnim, 9 miejscu w ligowej tabeli. Kolejny mecz akademiczki rozegrają przed własną publicznością. W niedzielę, 27 października Polska Strefa Inwestycji Enea AJP Gorzów podejmie 5 w tabeli Energę Toruń. Początek spotkania o godzinie 18:00