• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Śmiertelny wypadek koło Gorzowa. Kierujący peugeotem zderzył się z motocyklistą

8 lipca 2024, 19:50, Anna Kluwak
Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 22 w rejonie miejscowości Zdroisko niedaleko Gorzowa. Doszło tam do zderzenia peugeota i motocykla. Niestety w wyniku wypadku na miejscu zginął 53-letni mężczyzna kierujący motocyklem. Droga jest zablokowana.

W poniedziałek 8 lipca o godz. 19.21 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 22 w rejonie miejscowości Zdroisko. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie.

Tuż przed zakrętem jadąc ze Zdroiska w kierunku Wełmina doszło do zderzenia motocykla i samochodu osobowego marki peugeot. W wyniku zderzenia peugeot dachował i zatrzymał się w rowie. Niestety kierujący motocyklem zginął na miejscu, jego życia nie udało się uratować.

- Została podjęta próba reanimacji motocyklisty. Niestety odstąpiono od dalszej reanimacji, lekarz z LPR stwierdził zgon mężczyzny kierującego motocyklem. Z kolei kierujący pojazdem osobowym nie odniósł poważnych obrażeń, jest pod wpływem emocji wynikających z wypadku - komentuje Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

- Doszło do czołowego zderzenia motocykla i peugeota. 53-letni mężczyzna kierujący motocyklem jechał od strony Gorzowa w kierunku Strzelec Krajeńskich. Natomiast 42-letni kierujący peugeotem poruszał się w stronę Gorzowa. Według wstępnych ustaleń kierujący peugeotem wyprzedzał inny pojazd i doprowadził do czołowego zderzenia z motocyklem – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Kierujący peugeotem wyprzedzał lawetę, która również jechała w kierunku Gorzowa. Siła uderzenia była bardzo duża, ponieważ osobówka dachowała.

Droga krajowa nr 22 jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godz. 23. Policja wprowadziła objazd przez Zdroisko, Rybakowo i Danków do Strzelec Krajeńskich. 

AKTUALIZACJA

godz. 0.00 - Droga krajowa nr 22 została odblokowana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości