• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Uciekł policjantom ze szpitala. Cały czas trwają poszukiwania 40-latka

3 lipca 2024, 09:05, Anna Kluwak
Policjanci cały czas szukają 40-letniego mężczyzny, który uciekł przez okno ze szpitala w Kostrzynie nad Odrą. Mężczyzna podczas badań diagnostycznych wyskoczył przez okno z drugiego piętra budynku. 40-latek był osobą poszukiwaną za kradzieże z włamaniem. Miał do odbycia karę 1 roku i 3 miesiące pozbawienia wolności.

We wtorek 2 lipca portal gorzowianin.com informował, o tym, że ze szpitala w Kostrzynie na Odrą uciekł mężczyzna, który był pod nadzorem policji.  Mężczyzna uciekł funkcjonariuszom przez okno z drugiego piętra budynku podczas badań diagnostycznych. Z informacji nieoficjalnych wynika, że w trakcie badania w pokoju obecni byli dwaj policjanci. Mężczyzna poprosił funkcjonariuszy o odsunięcie się na czas badań i wykorzystał chwilę nieuwagi do ucieczki. Jak się okazało, 40-latek skoczył na balkon drugiego piętra, a następnie zeskoczył na pierwsze piętro i z niego bezpośrednio na ziemię. Po upadku natychmiast podniósł się i zbiegł w kierunku pobliskiego lasu..

W poszukiwania mężczyzny były zaangażowane bardzo duże siły i środki. Do pomocy ściągnięto m.in. strażaków z OSP Santocko i OSP Bogdaniec z dronami z termowizją. Natomiast w kilku punktach ustawiono posterunki blokadowe. Policjanci zatrzymywali każde auto i je dokładnie sprawdzali.

Niestety do tej pory nie udało się odnaleźć poszukiwanego mężczyzny. Cały czas trwają działania policji. - Policjanci prowadzą poszukiwania mężczyzny, który oddalił się ze szpitala w Kostrzynie nad Odrą w trakcie badań. 40-latek był osobą poszukiwaną za kradzieże z włamaniem i miał do odbycia karę 1 roku i 3 miesiące pozbawienia wolności za przedmiotowe przestępstwo. Od kilku dni znajdował się w szpitalu pod nadzorem policji – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Poszukiwania mężczyzny są cały czas prowadzone i to na wielu obszarach. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i jak to się stało, że 40-latek zdołał uciec przez okno. Podkreślają, że ze wcześnie jest, aby mówić o tym, jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec funkcjonariuszy, którzy pilnowali 40-latka. Jednak będą musieli liczyć się z postępowaniem dyscyplinarnym.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości