• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jakie korzyści daje własny basen stelażowy w ogrodzie?

14 maja 2024, 10:12, artykuł partnera
Posiadanie basenu stelażowego w ogrodzie to marzenie wielu osób, które pragną cieszyć się orzeźwiającymi kąpielami w zaciszu własnego podwórka. Z tego tekstu dowiesz się, jakie korzyści może przynieść posiadanie basenu stelażowego w ogrodzie oraz dlaczego warto zainwestować w tę formę rekreacji!

Orzeźwienie w letnie dni

W gorące letnie dni pragniemy się schłodzić, aby choć na chwilę odetchnąć od upałów. Własny basen stelażowy w ogrodzie (popularne są zwłaszcza takie o wielkości 457X122: https://dollo.pl/baseny/stelazowe/457x122) staje się w takich chwilach prawdziwym wybawieniem. Dzięki niemu możesz zanurzyć się w chłodnej wodzie i odpocząć od wysokich temperatur. To doskonały sposób na znalezienie ukojenia w okresie wakacyjnym, bez konieczności opuszczania domu.

Prywatność i dostępność przez cały sezon

Jedną z największych zalet posiadania własnego basenu stelażowego jest możliwość korzystania z niego przez cały sezon, z zachowaniem pełnej prywatności. W przeciwieństwie do publicznych kąpielisk basen w ogrodzie jest dostępny o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności dzielenia przestrzeni z innymi osobami. To ogromna wygoda i komfort dla całej rodziny.

Basen stelażowy w ogrodzie — wodny plac zabaw dla najmłodszych!

Basen stelażowy staje się również miejscem rozrywki dla najmłodszych członków rodziny. Dzieci mogą cieszyć się kąpielą, bawić się w wodzie, organizować gry i zabawy, co przyczynia się do ich rozwoju fizycznego i emocjonalnego. To także doskonała okazja dla rodziców, aby spędzić czas z dziećmi na świeżym powietrzu i tworzyć niezapomniane wspomnienia. Pamiętaj, że im szybciej dziecko zacznie oswajać się z wodą, tym większa szansa, że w dorosłym życiu nie będzie miało lęku związanego z pływaniem w większych akwenach.

Basen ogrodowy — miejsce spotkań ze znajomymi

Basen stelażowy w ogrodzie to również wyjątkowe miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną. Organizowanie przyjęć przy basenie, grillowanie na świeżym powietrzu czy wspólne imprezy to doskonały sposób na integrację i spędzanie czasu w gronie bliskich osób. Basen staje się tym samym centrum życia towarzyskiego. Takie rozwiązanie wiąże się także z oszczędnością. Zamiast wydawać pieniądze na wspólne wyjście „na miasto”, możesz zaprosić znajomych na prawdziwe pool party! Dzięki temu poczujecie się jak na wspólnym wypoczynku w zagranicznym kurorcie. 

Basen stelażowy — jakie powinien mieć wymiary?

Pierwszym krokiem przy wyborze konkretnego modelu basenu rozporowego jest dokładne zmierzenie dostępnej przestrzeni w ogrodzie, w której planujesz umieścić basen. Wytyczając obszar do rozstawienia basenu uwzględnij również miejsce na ewentualne akcesoria i strefę wokół basenu, aby móc się swobodnie poruszać. 

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba osób, które będą korzystać z basenu regularnie. Jeśli planujesz używać basenu głównie w gronie domowników, stelaż o wymiarach 366 × 100 powinien być wystarczający. Jednak jeśli często organizujesz przyjęcia lub spotkania z przyjaciółmi, większy basen może okazać się lepszym wyborem.

Wysokość basenu stelażowego może również mieć wpływ na komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli planujesz pływać lub bawić się w wodzie z dziećmi. Baseny o większej głębokości mogą zapewnić więcej przestrzeni do pływania i zabawy, ale będą jednocześnie trudniejsze do wejścia dla małych dzieci.

Wybierając wymiar basenu stelażowego, warto również wziąć pod uwagę ewentualne funkcje dodatkowe i akcesoria, które chcesz zainstalować. Przykładowo, jeśli planujesz korzystać z pompy filtracyjnej, pokrywy basenowej czy drabinki, musisz uwzględnić dodatkową przestrzeń.

Jaki jest koszt basenu stelażowego?

Jeden z głównych czynników wpływających na koszt basenu stelażowego to jego rozmiar. Baseny stelażowe są dostępne w różnych wymiarach, począwszy od niewielkich basenów dla dzieci po duże baseny dla całej rodziny. Im większy basen, tym zazwyczaj wyższa cena. Niewielkie modele w sklepie dollo.pl możesz kupić już za kilkaset złotych. 

Baseny stelażowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak PVC, poliester czy inne tworzywa sztuczne. Baseny wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów mogą być nieco droższe, ale zazwyczaj są bardziej wytrzymałe i mają dłuższą żywotność.

Dodatkowe akcesoria, takie jak pompy filtracyjne, pokrywy basenowe, oświetlenie czy drabinki, mogą znacząco wpłynąć na koszt całkowity basenu stelażowego. Wyposażenie tego rodzaju wpływa na cenę, ale jednocześnie zwiększa komfort i użyteczność basenu.

Jeśli planujesz skorzystać z usług montażowych, należy uwzględnić koszty związane z ich wykonaniem. Montaż basenu stelażowego może być wykonywany samodzielnie lub z pomocą specjalistów, co wpływa na ogólny koszt zakupu i instalacji.

Jak widzisz, posiadanie własnego basenu stelażowego w ogrodzie przynosi wiele korzyści.  To miejsce relaksu, zabawy i integracji, które staje się centrum życia rodzinnego i towarzyskiego przez cały sezon letni. Wybierając basen stelażowy, zwróć uwagę na odpowiednie wymiary i dostosowanie urządzenia do potrzeb użytkowników. Postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w tym artykule, a bez większego trudu stworzysz w swoim ogrodzie funkcjonalną strefę rekreacyjną!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości