• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Tak źle jeszcze nie było. Fundacja Anaconda wstrzymuje przyjmowanie zwierząt i błaga o pomoc

14 maja 2024, 08:19, Paulina Woźny
fot. Anaconda Fundacja Obrony Praw Zwierząt
Fundacja Anaconda działająca na rzecz obrony praw zwierząt w Gorzowie, wielokrotnie ratowała życie psów i kotów. Opieka nad zwierzętami okazała się bardzo kosztowna, co spowodowało, że fundacja znalazła się w tragicznej sytuacji finansowej i błaga o pomoc. Obecnie Anaconda ma zadłużenie w wysokości 54 tysięcy złotych.

Fundacja Anaconda to grupa wolontariuszy, która od 2011 roku działa na terenie Gorzowa i jego okolic. Ich celem jest ratowanie zwierząt, które są zaniedbane, maltretowane, porzucone lub chore. Pomagają bezdomnym kotom i psom znaleźć nowy, bezpieczny dom. Dodatkowo, zajmują się edukacją społeczeństwa na temat właściwej opieki nad zwierzętami. Organizują różnorodne spotkania, eventy i zbiórki, aby móc pomagać jak największej liczbie podopiecznych.

Jak się okazuje, Anaconda jest aktualnie w tak fatalnej sytuacji, że wstrzymała przyjmowanie nowych zwierząt. Nigdy fundacja nie miała tak wielkich długów. Zadłużenie na ten moment wynosi aż 54 tys. zł. 

- Fundacyjne konto już od jakiegoś czasu świeci pustkami, a nad nami wisi stos zaległych faktur do opłacenia... Obecnie stan zadłużenia wynosi 54 tysiące złotych.. Dla tak małej fundacji, to gwóźdź do trumny. Nie wiemy co robić. Aktualnie mamy pod opieką ponad 70 zwierząt - wiele z nich przewlekle choruje. Każdego dnia musimy też wykarmić całe to stadko… - możemy przeczytać wpis na facebookowym profilu Anacondy.

Wolontariusze informują, że wyczerpali już wszystkie możliwe zapasy. Nie są w stanie sami zapłacić za wyżywienie zwierząt, które tygodniowo wynosi 2800zł.

Fundacja prosi o wszelką pomoc. - Brakuje nam przede wszystkim kociej karmy - mokrej i suchej, żwirku, podkładów. Krótko mówiąc - brakuje wszystkiego… - informują wolontariusze.

Okazać wsparcie można na wiele sposobów. Poprzez zakupienie rzeczy potrzebnych fundacji, wpłatę w zbiórce lub przelew na konto fundacji. 


FUNDACJA OBRONY PRAW ZWIERZĄT ANACONDA

66-400 GORZÓW UL ŁOKIETKA 28

BNP Paribas

PL 36 1750 0012 0000 0000 3410 9311

BIC/Swift: PPABPLPKXXX

W TYTULE: DAROWIZNA

KONTO NA PAYPAL: anaconda.fundacja@gmail.com

BLIK: 691 205 441

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości