• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Katarzyna Nosowska w Gorzowie. Przyjdź na spotkanie autorskie

8 maja 2024, 08:07, Paulina Woźny
fot. facebook.com/nosowskamusic
W poniedziałek 13 maja w sali widowiskowej MCK odbędzie się spotkanie autorskie z nietuzinkową i niepowtarzalną Katarzyną Nosowską, polską piosenkarką i pisarką.

Katarzyna Nosowska to ikona polskiej muzyki alternatywnej i autorka tekstów, która przez lata zaskakuje i inspiruje swoją oryginalnością. Jako wokalistka i liderka zespołu Hey, wprowadziła do polskiej sceny muzycznej świeże brzmienia, łącząc rock, punk i elementy elektroniki.

Jej teksty pełne są głębokich refleksji, inteligentnego humoru i ostrego spojrzenia na świat. Nosowska to również artystka solowa, której eksperymenty muzyczne i kreatywność nie znają granic. W 2018 roku wypuściła płytę ,,BASTA” o mocnym brzmieniu. Za to w 2023 roku zdecydowała się na bardziej melodyjne i delikatne brzmienie w płycie ,,DEGRENGOLADA’’. Obie dyskografie współtworzyła z Michałem ‘’FOXEM’’ Królem.

Jej twórczość to nie tylko muzyka, ale także literatura i sztuka w najczystszej postaci. W 2018 roku artystka zadebiutowała jako pisarka. Spod jej pióra wyszły aż trzy książki: „A ja żem jej powiedziała…” (2018), „Powrót z Bambuko” (2020) oraz „Nie mylić z miłością” (2023). Wszystkie tytuły zyskały ogromną popularność i spotkały się z gorącym przyjęciem setek tysięcy czytelników. Każda książka została nagrodzona statuetką Bestseller Empiku za rekordową sprzedaż.

Katarzyna Nosowska w Gorzowie

Jak informuje MCK, jedno jest pewne - czy to podczas spotkania autorskiego czy wydarzenia muzycznego, zetknięcie się z wrażliwością Katarzyny Nosowskiej zapada w pamięć. Spotkanie te poprowadzi Waldemar Kuligowski, ceniony profesor zwyczajny nauk humanistycznych, odznaczony odznaką ,,Zasłużony dla kultury Polskiej’’.

Kiedy i gdzie? Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 maja o godz. 18 w sali widowiskowej MCK przy ul. Drzymały 26.

Wstęp wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wejściówki, które od 7 maja można odebrać w kasie MCK, ul. Drzymały 26. Jedna osoba może odebrać jedną wejściówkę. Odbiór możliwy w godz. 8,30 - 15.30.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości