• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wyjątkowy jubileusz mieszkanki Gorzowa. Pani Zofia świętowała 100 urodziny

25 kwietnia 2024, 16:15, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W czwartek 25 kwietnia pani Zofia Kowalska, mieszkanka Gorzowa świętowała swoje 100 urodziny. Do życzeń najbliższych, sąsiadów i znajomych, dołączył się prezydent Gorzowa.

100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Tego niesamowitego daru doświadczyła pani Zofia Kowalska, która w czwartek 25 kwietnia świętowała swoje 100 urodziny. W związku z tym, seniorkę odwiedziła delegacja z Urzędu Miasta Gorzowa i Urzędu Stanu Cywilnego.

- Setne urodziny to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica. Oznacza wszak cały wiek wypełniony codziennymi radościami i troskami, ale także pracą i poświęceniem dla dobra bliskich. Życzę Pani długich lat życia w dobrym zdrowiu oraz aby każdy kolejny dzień był radosny, pełen życzliwości i miłości osób najbliższych – napisał Jacek Wójcicki w liście, który jubilatce w imieniu prezydenta Gorzowa wręczył sekretarz miasta Bartosz Kmita.

Zofia Kowalska urodziła się 25 kwietnia 1924 roku we wsi Gaj Wielki w obecnym województwie wielkopolskim. Ojciec jubilatki pracował na kolei w Poznaniu, mama zajmowała się domem.

W 1942 roku kilka miesięcy po uzyskaniu pełnoletności, została wywieziona do Prus Wschodnich na przymusowe roboty; prace fizyczne u niemieckiego rolnika, pod koniec wojny kopała okopy i wały obronne. Po wyzwoleniu wróciła do rodzinnego domu we wsi Psarskie (powiat śremski).

Gdy PKP skierowało ojca jubilatki do pracy w Gorzowie, zamieszkała z rodziną w kamienicy przy ul. Kosynierów Gdyńskich, w której mieszka do dziś. w naszym mieście poznała swojego przyszłego męża Jana, urodziła dwóch synów.

Początkowo zatrudniona w Gorzowskich Zakładach Wyrobów Papierowych, po urlopie macierzyńskim pracowała, do emerytury, w gorzowskiej ,,Przemysłówce’’. Bardzo lubiła spędzać czas na swojej działce, był to jej drugi dom. Pani Zofia doczekała się czterech wnucząt i trzech prawnucząt.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości