• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Złodzieje okradają spalony budynek uczelni w Gorzowie

23 kwietnia 2024, 17:15, Anna Kluwak
fot. Piotr Wleklik
Teren Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie przy ul. Teatralnej, gdzie doszło do pożaru jest pilnowany przez ochronę. Jak się okazuje, spalone budynki stały się celem złodziei, którzy kradną co się da. Złodzieje mają się podszywać pod pracowników ochrony i wynosić z terenu uczelni złom oraz inne metalowe elementy, które da się sprzedać.

Minęły niecałe dwa tygodnie od pożaru budynków Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. W wyniku pożaru zniszczone zostały dwa budynki przy ul. Teatralnej. Uczelnia mówi o tym, że będzie potrzebne nawet 150 mln zł na odbudowę spalonych budynków. Chociaż AJP było ubezpieczone, to liczy na wsparcie mieszkańców. Uczelnia utworzyła zrzutkę, w której chce zebrać ponad 42 mln zł.

Teren uczelni został ogrodzony taśmami i jest pilnowany przez ochronę, tak aby żadna postronna osoba nie dostała się do środka.

Złodzieje kradną złom ze spalonego budynku AJP w Gorzowie

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik, który zaalarmował, że spalone budynki są okradane przez postronne osoby, które podszywają się pod pracowników ochrony.

- Kiedy budynek stoi bezużyteczny po pożarze i jest pilnowany przez ochronę. Dochodzi do takich sytuacji, że ludzie przebierają się za pracowników ochrony i okradają ten budynek z pozostałości metalu i innych rzeczy, które da się sprzedać na złom. Ten budynek jest jednak zabytkiem ważnym dla miasta – relacjonuje czytelnik.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Okazało się, że faktycznie, w poniedziałek 22 kwietnia dyżurny gorzowskiej otrzymał zgłoszenie o kradzieży złomu z terenu uczelni AJP przy ul. Teatralnej gdzie doszło do pożaru. 

- Patrol pojechał na miejsce, przeprowadził rozmowę ze zgłaszającym i poinformował o dalszych czynnościach, w tym o możliwości złożenia zawiadomienia. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży miało dojść wcześniej. Nikt nie został zatrzymany w tej sprawie - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości