• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Wybijał szyby w autach i kradł, co się dało. Policjanci zatrzymali złodzieja, niedawno wyszedł z aresztu

22 kwietnia 2024, 10:00, Anna Kluwak
fot. KMP Gorzów
Policjanci z Gorzowa zatrzymali mężczyznę, który wybijał szyby w autach i kradł znajdujące się wewnątrz cenne rzeczy. 29-latek usłyszał łącznie 12 zarzutów, dziesięć z nich dotyczy kradzieży z włamaniem, a dwa zniszczenia mienia. Mężczyzna w marcu wyszedł z aresztu, gdzie przebywał za inne przestępstwa.

W niedzielę 31 marca dyżurny Komendy Miejskiej w Gorzowie otrzymał pierwsze zgłoszenie dotyczący kradzieży z włamaniem. Właściciel busa zaparkowanego przy ul. Zamenhofa zauważył wybitą szybę w aucie. Złodziej zabrał ze środka elektronarzędzia, a straty wyceniono na 4 tys. zł.

Do kolejnego wybicia szyby i kradzieży doszło przy ul. Zamenhofa zaledwie tydzień później. W citroenie była wybita szyba, a ze środka także zginęły narzędzia. Po kilku kolejnych dniach do gorzowskich policjantów docierały sygnały o identycznych sytuacjach.

- Dzięki pracy kryminalnych udało się ustalić, ze za przestępstwa może odpowiadać 29-latek znany z innych przestępstw. Mężczyzna nie miał jednak stałego miejsca pobytu, co nie ułatwiało jego zatrzymania i przesłuchania. W piątek 19 kwietnia po godz. 3 w nocy udało się zatrzymać mężczyznę. Nieumundurowani funkcjonariusze zauważyli go przy Rondzie Solidarności. Miał przy sobie aparat, który ukradł tej samej nocy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do gorzowskiej komendy. Policjanci, którzy ustalili tożsamość podejrzanego, mieli sporo materiału dowodowego do wszystkich zgłoszonych włamań i kradzieży. Mężczyzna usłyszał łącznie 12 zarzutów – dziesięć za kradzieże z włamaniem oraz dwa za zniszczenie mienia. Swoim działaniem naraził właścicieli na straty wynoszące ponad 40 tys. zł. Mężczyzna najczęściej kradł z busów elektronarzędzia.

Co ciekawe, 29-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Natomiast zaledwie 20 marca wyszedł z aresztu, w którym przebywał do innej sprawy. W niedzielę 21 kwietnia sąd na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie mężczyzny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości