• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jakie branże najprężniej rozwijają się w okolicach Gorzowa?

22 kwietnia 2024, 08:46, Artykuł sponsorowany
Gorzów Wielkopolski daje szanse na zatrudnienie w wielu branżach i sektorach gospodarki. Dowiedz się, na których z nich się skupić, by Twoje poszukiwania były owocne. Sprawdź również, gdzie szukać odpowiadających Twoim kompetencjom ofert.

Potencjał gospodarczy Gorzowa Wielkopolskiego - jak się prezentuje i od czego zależy?

Nie ma wątpliwości co do tego, że Gorzów Wielkopolski stanowi jeden z największych i najprężniej rozwijających się ośrodków gospodarczych w zakresie północno-zachodniej Polski.

Co przyciąga do niego kolejnych inwestorów? Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja wskazanego miasta. Granica z Niemcami jest tu oddalona o 50 kilometrów, a wokół funkcjonuje dość dobrze rozwinięta sieć połączeń drogowych. To z kolei przekłada się na szerokie rynki zbytu - zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Poza tym, w Gorzowie Wielkopolskim można zastać korzystne i przyszłościowe warunki
dla rozwoju wielu gałęzi gospodarki.
Na miejscu prężnie działa bowiem przemysł farmaceutyczny, maszynowy, energetyczny, chemiczny, motoryzacyjny, budowlany itd.
A opinie na temat zatrudnienia w poszczególnych, wymienionych sektorach są dostępne w Internecie, na przykład na stronie gowork.pl.

Gorzów Wielkopolski - rynek pracy i sektory, które dają duże szanse na zatrudnienie

Rozwijające się branże w Gorzowie Wielkopolskim to równocześnie te obszary, w których występują dość spore deficyty zatrudnienia. Jeśli więc jesteś ze wspomnianych okolic i szukasz nowej pracy albo myślisz o przekwalifikowaniu, skoncentruj się na wybranych kategoriach:

  • branża transportowa - logistyka, spedycja i transport,
  • IT, e-commerce,
  • motoryzacja i branża elektromaszynowa,
  • wszelkiego rodzaju produkcja przemysłowa,
  • gastronomia,
  • usługi - fryzjerstwo, florystyka itp.

Nowe inwestycje w zakresie wymienionych branż dają szansę na zatrudnienie analityka, testera, administratora stron internetowych, grafika komputerowego, programisty, informatyka, spedytora, kierowcy ciężarówki lub autobusu, zaopatrzeniowca czy magazyniera. Poza tym, tworzenie miejsc pracy w kolejnych przedsiębiorstwach rodzi też możliwość zatrudnienia mechanika, diagnostyka, blacharza, operatora różnego rodzaju maszyn, pracownika produkcyjnego, kasjera, stolarza, tapicera, pokojówki czy fryzjerki lub kosmetyczki. W Gorzowie Wielkopolskim brakuje również optyków, pielęgniarek, specjalistów do spraw rynku nieruchomości, kucharzy, barmanów i kelnerów.

Gdzie szukać odpowiednich ofert pracy na terenie Gorzowa Wielkopolskiego?

Trendy w szukaniu pracy zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Trzeba wziąć to pod uwagę i to niezależnie od części kraju, w jakiej zatrudnienia się poszukuje. Jeśli więc dysponujesz elektroniczną wersją swojego CV - wysyłaj ją za pośrednictwem witryn kojarzących pracodawców i potencjalnych pracowników.

Nie lekceważ też siły social mediów. Na samym Facebooku istnieje przynajmniej kilkadziesiąt stron i grup, na których można znaleźć ciekawe ogłoszenia o pracę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości