• Dziś 27°/16°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 22°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: IMGW ostrzega przed przymrozkami. Temperatura spadnie do -4 stopni

20 kwietnia 2024, 15:41, Anna Kluwak
fot. wxcharts.com/archiwum
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami w Gorzowie oraz na terenie całego województwa lubuskiego. Najbliższa noc to -4 stopnie Celsjusza przy gruncie. Ostrzeżenie dotyczy trzech najbliższych nocy.

W ostatnich dniach doskonale sprawdza się powiedzenie "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". Jeszcze tydzień temu było słonecznie i bardzo ciepło, a termometry pokazywały nawet 26 stopni Celsjusza. Teraz temperatura wynosi zaledwie kilka stopni na plusie, do tego pada deszcz i wieje wiatr.

W sobotę 20 kwietnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami. Nocne przymrozki czekają nas przez najbliższe trzy noce.  Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązuje przez najbliższe trzy noce, czyli od godz. 21 w sobotę 20 kwietnia do godz. 8 rano we wtorek 23 kwietnia.

Jak wynika z prognozy IMGW, w nocy z soboty 20 kwietnia na niedzielę 21 kwietnia temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza, a przy gruncie do nawet -4 stopni. W ciągu dnia w niedzielę 21 kwietnia wyniesie około 6 stopni na plusie. Mroźno będzie również w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości