• Dziś 27°/17°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Łukasz Żok na Mistrzostwach Świata Sztafet. Powalczy o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie

17 kwietnia 2024, 20:03, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Na początku maja w Nassau na Bahamach odbędą się Mistrzostwa Świata Sztafet. W składzie reprezentacji Polski znalazł się Łukasz Żok, zawodnik ALKS AJP Gorzów. Gorzowski sprinter został powołany do sztafety 4 x 100 metrów. Będzie walczył o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie.

Łukasz Żok, zawodnik ALKS AJP Gorzów znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Sztafet, które odbędą się w dniach 4-5 maja w Nassau na Bahamach. Są to bezpośrednie i ostatnie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie do Paryża.

23-letni Łukasz znalazł się w kadrze reprezentacji Polski w sztafecie 4 x 100 metrów. Oprócz Żoka, do wąskiej kadry powołano jeszcze pięciu innych sprinterów, co świadczy o silnej i zróżnicowanej drużynie, która ma szansę na osiągnięcie sukcesu. Ambicje są wysokie, a stawka - miejsce na Igrzyskach Olimpijskich - jeszcze wyższa.

Żok i jego koledzy z drużyny mają przed sobą nie lada zadanie, ale determinacja i ciężka praca, jaką wkładają w przygotowania, mogą przynieść upragniony sukces. Cała Gorzów trzyma kciuki za naszych reprezentantów i liczy na ich triumf na Mistrzostwach Świata Sztafet.

Kwalifikację olimpijską w Nassau uzyska czternaście najlepszych drużyn w każdej konkurencji – 4x100 m oraz 4x400 m kobiet i mężczyzn, a także sztafecie mieszanej 4x400 m. Pozostałe dwa zespoły zostaną wybrane na podstawie listy wyników World Athletics.

Przed oficjalnymi zawodami, polska reprezentacja spędzi dwa tygodnie na zgrupowaniu sportowym w Miami, gdzie przejdą proces aklimatyzacji, aby przygotować się do panujących warunków na Bahamach. To zgrupowanie będzie miało kluczowe znaczenie dla optymalnego przygotowania zawodników do wyzwań, jakie niesie ze sobą rywalizacja na światowym poziomie.

Łukasz Żok specjalizuje się w biegu na 100 metrów i 200 metrów. Na ten moment kwalifikuje się na Igrzyska Olimpijskie w biegu na 200 metrów na podstawie rankingu World Athletics. Jednak walka o minima olimpijskie trwa do 30 czerwca.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości