• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa

10 kwietnia 2024, 09:35, Anna Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 20 kwietnia o godz. 10 z parku Górczyńskiego w Gorzowie wyruszy Eko-Masa Rowerowa. Rowerzyści, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mieli do pokonania blisko 8-kilometrową trasę. Przejazd zakończy się na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ul. Targowej.

Wiosna w pełni, więc na ulicach Gorzowa pojawia się coraz więcej rowerzystów. Dlatego też czas na oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego. W sobotę 20 kwietnia Stowarzyszenie Rowerowy Gorzów organizuje wiosenną masę rowerową pod hasłem „Eko-Masa Rowerowa".

Rowerzyści wystartują w sobotę o godz. 10 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania trasę o długości około 8 kilometrów. Przejazd zakończy się na placu Gorzowskiego Rynku Hurtowego w Gorzowie. Udział może wziąć każda chętna osoba posiadająca rower. - Trasa dostosowana dla wszystkich, najmłodszych jak i najstarszych rowerzystek i rowerzystów - przyznaje stowarzyszenie Rowerowy Gorzów.

Tam o godz. 11 ruszy akcja "Wymień odpady na kulturalne wypady". Każdy, kto odda 3 sztuki małego lub 1 sztukę dużego AGD, 20 plastikowych butelek lub puszek aluminiowych czy też 3 kilogramy makulatury będzie mógł odebrać voucher - będą to m.in. wejściówki do kina, teatru, filharmonii czy też bilety na mecze piłki nożnej lub żużla. Czekają również inne niespodzianki.

Tak przejadą rowerzyści ulicami Gorzowa. Trasa wiosennej masy rowerowej w Gorzowie

Start z parku Górczyńskiego, następnie rowerzyści przejadą ul. Okulickiego, skręcą w prawo w ul. Kombatantów, na rondzie w prawo w ul. Szarych Szeregów, a następnie wjadą w ul. Walczaka. Na rondzie Gdańskim skręcą ponownie w prawo i pojadą ul. Górczyńską aż do ronda Górczyńskiego, gdzie skręcą w lewo w ul. Piłsudskiego.

Następnie na rondzie Piłsudskiego skręcą w lewo w stronę Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, przejadą prosto przez rondo Ofiar Katynia i pojadą w dół ul. Pomorską, prosto przez rondo Solidarności, a następnie ul. Podmiejską przez rondo Santockie w kierunku Trasy Nadwarciańskiej. Na moście Lubuskim rowerzyści zjadą w prawo w stronę ul. Zielonej, przejadą prosto przez skrzyżowanie w ul. Woskową, a następnie zjadą na plac targowy GRH.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości