• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Urodziny Miasta Gorzowa. Tak Gorzów będzie świętował 767-lecie

4 kwietnia 2024, 12:10, Anna Kluwak
fot. Dawid Lis
Na mieszkańców Gorzowa czeka trzydniowa impreza z okazji 767 Urodzin Miasta Gorzowa. W dniach 5-7 lipca na scenie na Starym Rynku z okazji Urodzin Miasta Gorzowa wystąpi Skolim, Baranovski, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Łydka Grubasa oraz Małe TGD.

We wtorek 2 lipca przypada 767. rocznica nadania praw miejskich dla Gorzowa. Obok tradycyjnych elementów świętowania, jak uroczysta sesja Rady Miasta Gorzowa i uderzenie w Dzwon Pokoju, nie zabraknie niespodzianek dla mieszkańców Gorzowa.

Urodziny Miasta Gorzowa. Tak Gorzów będzie świętował 767 urodziny

W tym roku świętowanie Urodzin Miasta Gorzowa zostanie przeniesione z nadwarciańskich błoni przy ul. Wał Okrężny na Stary Rynek. Sama impreza potrwa aż trzy dni. Urodziny Miasta Gorzowa odbędą się w dniach 5-7 lipca.

- Została kupiona nowa scena i telebim, dlatego też nie było sensu stawiania drugiej sceny na błoniach nadwarciańskich przy ul. Wał Okrężny, gdzie w ubiegłym roku odbyły się Urodziny Miasta Gorzowa. Wynajmowanie kolejnej infrastruktury to byłaby rozrzutność z naszej strony, aby zrealizować weekendową imprezę. Dlatego też postanowiliśmy przenieść imprezę na Stary Rynek i wykorzystać nową, dużą scenę – komentuje Hanna Dębska, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie.

Kto wystąpi podczas Urodzin Miasta Gorzowa?

W dniach 5-7 lipca na scenie na Starym Rynku z okazji Urodzin Miasta Gorzowa wystąpi Skolim, Baranovski, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Łydka Grubasa oraz Małe TGD.

Szczegółowy program imprezy poznamy w czerwcu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości