• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kibice szybciej wrócą z żużla. Śląska będzie jednokierunkowa

30 marca 2024, 09:00, Anna Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 30 marca po zakończonym memoriale im. Edwarda Jancarza, kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na Zawarciu w Gorzowie. Ulica Śląska będzie drogą jednokierunkową z dwoma pasami ruchu, a ruchem będą kierować policjanci. To rozwiązanie doskonale sprawdziło się w ubiegłym roku i pozwoliło na szybszy powrót z meczów żużlowych.

Mecze żużlowe odbywające się na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie przyciągają tysiące kibiców. Jedni fani żużla przychodzą pieszo, inni wybierają komunikację miejską. Jednak spora część kibiców przyjeżdża samochodem. Dlatego też powrót po meczach żużlowych to prawdziwa zmora dla zmotoryzowanych.

Stąd też w ubiegłym roku policja postanowiła zmienić organizację ruchu na Zawarciu, tak aby ułatwić kibicom wydostanie się ze stadionu. Po zakończonych meczach żużlowych ul. Śląska była drogą jednokierunkową.

Jednokierunkowa ul. Śląska w Gorzowie. Kibice żużla szybciej wrócą do domu

Dlatego też w sobotę 30 marca około godz. 17 bezpośrednio po zakończeniu memoriału im. Edwarda Jancarza na stadionie przy ul. Śląskiej, zostanie wprowadzone zmiana w organizacji ruchu na ulicach wyjazdowych ze stadionu oraz na Zawarciu.

Ulica Śląska na odcinku od Waryńskiego do Towarowej, będzie drogą jednokierunkową o dwóch pasach ruchu. Lewy pas zostanie udostępniony dla kierowców jadących w kierunku centrum przez ul. Towarową, Fabryczną, rondo św. Jerzego. Natomiast prawy pas zostanie udostępniony dla kierowców jadących w kierunku ronda Kasprzaka i Zakanala przez ul. Śląską, Wawrzyniaka, Mazowiecką, rondo Grobla, Koniawską. Ruchem będą kierowali policjanci.

Dojazd do ul. Śląskiej dla jadących od centrum możliwy będzie od ronda ks. Sadownika przez ul. Fabryczną – dotyczy również autobusów MZK, które skierowane zostaną w ul. Fabryczną, Waryńskiego i pętlę na Śląskiej. - Na ul. Fabrycznej z uwagi na objazd zorganizowane zostaną przystanki zastępcze dla autobusów MZK.

Dla jadących od ul. Wawrzyniaka ulicą Śląska wprowadzony zostanie objazd w kierunku stadionu przez ul. Towarową – Fabryczną – Waryńskiego. Wyjazd z parkingów przy ul. Sielskiej i Kwiatowej (Parking P2 i Parking VIP/BSC) odbywać się będzie ul. Sielską – Spokojną do ul. Śląskiej.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać tuż po zakończeniu meczu, aż do czasu wyjazdu ostatnich kibiców z Zawarcia. Przewiduje się, że będzie to godz. 17.30-18. Ruchem będzie kierowała policja.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości