• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Koszmar psów koło Gorzowa. Trwa walka o ich lepsze życie

29 marca 2024, 10:59, Paulina Woźny
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom ,,Azyl"
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom ,,Azyl” otrzymało zgłoszenie o psie ledwo stojącym na nogach. Jak się później okazało, psów trzymanych w strasznych warunkach było więcej. Dwa z trzech czworonogów udało się uratować. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc psiakom.

Pracownicy Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom ,,Azyl” pojechali na miejsce wezwania z nadzieją, że uda im się pomóc, ale to co zastali, przeraziło ich do głębi. Cała posesja tonęła w śmieciach i brudzie, a wśród tego chaosu trzy smutne i zrezygnowane psy.

- Jeden na krótkim łańcuchu przy atrapie budy, drugi w czymś, co miało być kojcem, a było zwykłą klatką, w dodatku niesprzątaną od wielu miesięcy... Oba nie miały misek z jedzeniem czy wodą - informuje Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom ,,Azyl”.

Trzecią, chorą suczkę znaleźli na polu w stanie agonalnym. Jej ciało było już zbyt osłabione, by podnieść się z ziemi, a jej oczy wyrażały tylko ból i cierpienie. Walczyli o nią z całych się, ale niestety, nieleczona babeszjoza spowodowała nieodwracalne zmiany. 

- Stan się pogarszał z godziny na godzinę, musieliśmy podjąć najtrudniejszą decyzję i pozwolić jej odejść… - przekazało stowarzyszenie.

Na szczęście dwa psiaki, Cookie i Szarki, zostały uratowane i otrzymały drugą szansę. Okazały się one cudownymi istotami, pełnymi miłości i wdzięczności, gotowymi na nowe życie. Te dwa wspaniałe psiaki czekają teraz na swoje nowe, prawdziwe domy, pełne miłości, przytulania, długich spacerów i wielogodzinnych zabaw. Ich podróż do lepszego życia właśnie się rozpoczyna. 

Adopcja psa w Gorzowie

Jeżeli Twoje serce zaczęło szybciej bić na widok któregoś z psiaków, być może to właśnie Ty będziesz jego przyszłym właścicielem. Istnieje taka szansa, ale najpierw obowiązuje ankieta przedadopcyjna: https://schronisko-gorzow.pl/adoption-poll.php

Zbiórka na pomoc psom 

Teraz potrzebne są środki na odrobaczenie, kastrację, szczepienia i odpowiednie pożywienie. Szarki potrzebuje również leczenia oczu, ponieważ bardzo mu łzawiły. Do pełnej sumy brakuje tylko połowy! Zachęcamy do wsparcia zbiórki!


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości