• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Strażacy z OSP poleją domy na szczęście. Będą zbiórki na szczytne cele

28 marca 2024, 12:16, Paulina Woźny
OSP Janczewo
W Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia strażacy OSP Janczewo, OSP Kłodawa i OSP Santocko-Gralewska przejadą ulicami miejscowości, żeby polać domy wodą na szczęście. Akcja strażaków to przede wszystkim szczytny cel. Podczas przejazdu prowadzone będą zbiórki pieniędzy.

Coraz więcej jednostek OSP w Polsce wprowadza do życia tradycję polewania domów w Poniedziałek Wielkanocny. Także w województwie lubuskim nie brakuje gmin, gdzie ta praktyka stała się regularną tradycją. Według zwyczaju, polewanie domów ma przynosić szczęście ich mieszkańcom oraz działać jako symboliczna ochrona przed zagrożeniami, zwłaszcza pożarami.

W Kłodawie strażacy będą lać wodę na szczęście i zbierać pieniądze na zakup AED

W Poniedziałek Wielkanocny o godz.10 strażacy przejadą ulicami Kłodawy, niosąc ze sobą wodne szczęście i bezpieczeństwo. Symbolicznie poleją domy wodą. Ale to nie wszystko - podczas akcji zbierane będą pieniądze na zakup Automatycznego Defibrylatora (AED), który zainstalują w remizie OSP w Kłodawie. Dzięki niemu, w sytuacjach zagrożenia życia, każdy mieszkaniec Kłodawy będzie miał szansę na szybką pomoc.

Po zakupie AED strażacy serdecznie zapraszają na Dni Otwarte do OSP Kłodawa, gdzie odbędzie się szkolenie z korzystania z defibrylatora. 

Podczas akcji polewania domów wodą w Janczewie, strażacy będą zbierać pieniądze m.in. na leczenie Igi Matuszewskiej

Z akcją polewania domów postanowili ruszyć również strażacy z OSP Janczewo. W tym roku w Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia odbędzie się trzecia edycja Janczewskiego Śmigusa Dyngusa.

Strażacy z OSP Janczewo wyruszą z remizy o godz.10 i przejadą ulicami Janczewa. Akcja strażaków ochotników ma również szczytny cel. Podczas polewania domów będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego wyposażenia do nowej remizy. 

- Na pewno chcielibyśmy zakupić przenośne radiostacje i latarki, które są niezbędne dla strażaków. Jednak to wszystko zależy od środków, które uda nam się zebrać - informuje Prezes OSP Janczewo.

Warto podkreślić, że część zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na wsparcie leczenia dla małej mieszkanki Janczewa, Igi Matuszewskiej.

OSP Santocko-Gralewska świętuje Lany Poniedziałek 

W poniedziałek 1 kwietnia o godz. 11.30 strażacy przejadą przez okoliczne miejscowości tj. Gralewo, Santok, Płomykowo. Podczas akcji będą zbierane pieniądze na zakup specjalistycznego drona używanego podczas działań ratowniczo-poszukiwawczych, jak i gaśniczych. Zakup drona pozwoli strażakom na zwiększenie bezpieczeństwa i poszerzenie horyzontów. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości