• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Czas na pierwszy odcinek Kosynierów Gdyńskich. Będzie przejezdny w obu kierunkach!

28 marca 2024, 11:07, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Tuż po Wielkanocy zostanie otwarty dla ruchu pierwszy odcinek ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Kierowcy od będą mogli jeździć w obu kierunkach na odcinku od ul. Borowskiego do Matejki. W środę 3 kwietnia zamknięte zostanie za to skrzyżowanie z ul. Mickiewicza.

Przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 27 mln 411 tys. 818,07 zł.

Zgodnie z najnowszym harmonogramem prac, rondo przy Słowiance oraz cała ul. Kosynierów Gdyńskich będzie gotowa w lipcu 2024 roku. Natomiast prace na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej zakończą się we wrześniu 2024 roku.

Pierwszy fragment ul. Kosynierów Gdyńskich zostanie otwarty dla ruchu w obu kierunkach

W połowie marca została ułożona warstwa ścieralna na odcinku od hotelu Mieszko do ul. Mościckiego, a firma Eurovia zabrała się za kolejne prace. Jak się okazuje, tuż po Wielkanocy kierowców czekają spore zmiany.

W środę 3 kwietnia zostanie otwarty dla ruchu w obu kierunkach pierwszy odcinek ul. Kosynierów Gdyńskich od ul. Borowskiego do ul. Matejki. Ten fragment drogi przestanie w końcu być jednokierunkowy i kierowcy bez problemów będą mogli w końcu skręcić z Matejki w prawo i pojechać w stronę ul. Borowskiego.

Równocześnie w środę 3 kwietnia wykonawca ruszy z przebudową skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza i Mościckiego. To oznacza jego częściowe zamknięcie oraz wprowadzenie zmian w organizacji ruchu przy ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Borowskiego do skrzyżowania z ul. Mickiewicza.

Zmiany w organizacji ruchu na Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

Zmiany w organizacji ruchu będą polegały na częściowym zamknięciu skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich, Mickiewicza i Mościckiego. Nie będzie możliwości wjazdu w ul. Mickiewicza od ul. Mościckiego i Kosynierów Gdyńskich, ale również wyjazdu z ul. Mickiewicza w ul. Kosynierów Gdyńskich. Ulica Mickiewicza będzie funkcjonowała jako droga „ślepa”, od skrzyżowania z ul. Mieszka I. Objazd zamkniętego odcinka do os. Staszica będzie prowadził przez ul. Mieszka I, Borowskiego i Kosynierów Gdyńskich. 

Na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich od Borowskiego do Matejki zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Na pozostałych odcinkach utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy od ronda Kosynierów Gdyńskich w stronę ul. Roosevelta i Słowiańskiej. 

Od ronda przy IV LO do ul. Borowskiego ruch odbywał się będzie lewą stroną jezdni, od ul. Borowskiego do Matejki ruch odbywał się będzie całą szerokością jezdni (ruch dwukierunkowy), od ul. Matejki do Jagiellończyka ruch odbywał się będzie prawą stroną jezdni, natomiast od ul. Jagiellończyka do Roosevelta ruch odbywał się będzie lewą stroną jezdni.

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów

W związku z otwarciem dla ruchu ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od ul. Borowskiego do Matejki i zamknięciem skrzyżowania z ul. Mickiewicza zmianie ulegną trasy linii autobusowych oraz rozkład jazdy.

- nr 100, 101, 121, 124, 136 i 511 w kierunku śródmieścia, które od przystanku Matejki pojadą ulicami Kosynierów Gdyńskich, E. Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej powrócą na dotychczasowe trasy. Dla wymienionych linii zawieszone zostaną przystanki: Urząd Wojewódzki (na ul. Kosynierów Gdyńskich), Pl. Grunwaldzki (na ul. Mieszka I), Borowskiego (na ul. E. Borowskiego).

- nr 104, 105, 111 w kierunku Cmentarza, Chwalęcic i Bora-Komorowskiego, które od skrzyżowania ulic Kosynierów Gdyńskich i E. Borowskiego pojadą ulicami E. Borowskiego, Mieszka I i od skrzyżowania z ul. A. Mickiewicza powrócą na dotychczasowe trasy. Na trasie objazdu dla wymienionych linii obowiązywać będą dodatkowo przystanki na ul. Mieszka I – Borowskiego (tymczasowy dla komunikacji zastępczej), Pl. Grunwaldzki (tramwajowy), natomiast zawieszony zostanie przystanek Urząd Wojewódzki (na ul. Kosynierów Gdyńskich).

Trasy jazdy w kierunku Os. Staszica, Londyńskiej i K-SSSE oraz linii nr 111 w kierunku Śląska Pole Golfowe pozostają bez zmian.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości