• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Kierowcy w końcu skręcą w lewo ze Słowiańskiej w Żwirową. Rusza kolejny etap prac

27 marca 2024, 09:00, Anna Kluwak
W czwartek 28 marca rusza kolejny etap prac na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. To oznacza zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy jadący od strony ul. Słowiańskiej będą mogli w końcu skręcić w lewo w ul. Żwirową.

Przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zajmuje się firma Eurovia Polska S.A. za kwotę 27 mln 411 tys. 818,07 zł.

Zgodnie z najnowszym harmonogramem prac, rondo przy Słowiance oraz cała ul. Kosynierów Gdyńskich będzie gotowa w lipcu 2024 roku. Natomiast prace na skrzyżowaniu zakończą się we wrześniu 2024 roku.

Kolejny etap przebudowy skrzyżowania Słowiańskiej, Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i Żwirowej

W czwartek 28 marca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac. W związku z tym zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu, związana z otwarciem części skrzyżowania i przeniesieniem prac na kolejną ćwiartkę skrzyżowania od strony ul. Żwirowej i Roosevelta.

W ramach tego etapu wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni ul. Roosevelta i Żwirowej, chodniki oraz przebudowana zatoka autobusowa. W trakcie prac nadal wyłączona będzie sygnalizacja świetlna, a ilość relacji na poszczególnych wlotach będzie ograniczona w sposób, który zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa i przejezdności na skrzyżowaniu.

Kierowcy w końcu skręcą z ul. Słowiańskiej w lewo w ul. Żwirową. Zmiany w organizacji ruchu

Najważniejszą zmianą w organizacji ruchu będzie to, że dla kierowców poruszających się ul. Słowiańską w kierunku ul. Roosevelta udostępnione zostaną dwa pasy ruchu – prawy będzie pas służyć do jazdy prosto przez skrzyżowanie, a z lewego pasa będzie można skręcić w lewo w ul. Żwirową oraz pojechać prosto.

- Tym samym przygotowana zostanie możliwość skrętu w lewo, bezpośrednio z ul. Słowiańskiej w ul. Żwirową. Manewr będzie można zrealizować, ustępując pierwszeństwa pojazdom jadącym z naprzeciwka od strony ul. Roosevelta - mówi Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Z kolei kierowcy jadący ul. Kosynierów Gdyńskich będą mogli skorzystać wyłącznie z prawego pasa i zostaną skierowani w prawo w stronę ul. Roosevelta i ronda Wyszyńskiego. Objazd do ul. Żwirowej i Słowiańskiej odbywał się będzie poprzez zawracanie na rondzie Wyszyńskiego. Dla jadących od ronda Wyszyńskiego ul. Roosevelta udostępniony będzie tylko jeden pas ruchu z zachowaniem relacji jak obecnie. Czyli będzie można z niego skręcić w prawo w ul. Żwirową lub pojechać prosto w kierunku ul. Słowiańskiej.

W przypadku ul. Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Na ul. Żwirowej utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Słowiańskiej/Roosevelta w kierunku ul. Błotnej, natomiast na Kosynierów Gdyńskich tak jak dotychczas obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. Mickiewicza. Nadal nie będzie możliwości wjazdu w ul. Kosynierów Gdyńskich, od strony przebudowywanego skrzyżowania, czynny będzie tylko wyjazd na zasadzie prawoskrętu w ul. Roosevelta.

Zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego Roosevelta w kierunku Cmentarza i Chwalęcic, który zostanie przesunięty o około 50 m, w kierunku skrzyżowania z ulicą Błotna.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości