• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Nastolatkowie pod wpływem środków. Akcja służb w centrum Gorzowa

26 marca 2024, 21:08, Anna Kluwak / artykuł aktualizowany
fot. Anna Kluwak
Czterech nastolatków zasłabło na jednej z ławek na Starym Rynku w Gorzowie. W mieście nie było wolnej karetki, więc na pomoc ruszyła straż pożarna. Strażacy udzieli pierwszej pomocy, a następnie przekazali trzech 18-latków i 19-latka pod opiekę załogi dwóch zespołów ratownictwa medycznego. Młodzi mężczyźni zostali następnie zabrani do szpitala.

We wtorek 26 marca o godz. 20.02 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pomocy pogotowiu na Starym Rynku w Gorzowie. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej oraz policja.

Ze zgłoszenia, które otrzymali strażacy, wynikało, że cztery osoby znajdujące się na jednej z ławek na Starym Rynku zasłabły, natomiast na terenie Gorzowa nie ma wolnego zespołu ratownictwa medycznego, dlatego też potrzebna jest pomoc strażaków.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o pomocy pogotowiu, ponieważ na terenie miasta nie było wolnej karetki. Jeden z zespołów ratownictwa medycznego jechał do Gorzowa aż ze Strzelec Krajeńskich. Kiedy strażacy dotarli na miejsce zastali cztery poszkodowane osoby, które wymagały pomocy medycznej. Osoby te zostały zabezpieczone, udzielono im pierwszej pomocy, a następnie przekazano pod opiekę załogom pogotowia, które dotarły na miejsce - opowiada Karol Brzozowski, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Osoby, którym została udzielona pomoc to trzech 18-latków i 19-latek. Młodzi mężczyźni byli prawdopodobnie pod wpływem środków psychoaktywnych lub leków, które mogą mieć działanie odurzające lub wpływać na stan świadomości oraz zachowanie. Nie były to jednak narkotyki. Została im udzielona pomoc medyczna, a następnie zostali przetransportowani do szpitala.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

1/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

2/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

2/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

3/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

3/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

4/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

4/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

5/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

5/5 Akcja służb na Starym Rynku w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości