• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pogoda dla Gorzowa: W nocy przymrozki, ale później prawdziwa wiosna!

25 marca 2024, 14:47, Oprac. Marcin Kluwak
Choć kalendarzowa i astronomiczna wiosna już trwa, to przyroda nie spieszy się, by podporządkować się kalendarzowym ustaleniom. Mieszkańcy Gorzowa, choć zacierają ręce na myśl o cieplejszych dniach, muszą liczyć się z kapryśnością pogody. Zgodnie ze staropolskim przysłowiem: "w marcu jak w garncu", nie można być pewnym niczego.

Nawet pomimo obietnic na termometrach, jakie Wielkanoc ma nam zaoferować - nawet 21 stopni - na początku tygodnia, czekają nas jeszcze nocne przymrozki. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed spadkiem temperatury, które może okazać się nieprzyjemne dla roślin i osób spędzających czas na świeżym powietrzu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 23 w poniedziałek 25 marca do godziny 8 rano we wtorek 26 marca. Prognozy IMGW nie pozostawiają złudzeń - temperatura spadnie do około -2 stopni Celsjusza, a przy gruncie nawet do -5 stopni. To sygnał dla mieszkańców, aby nieco zwolnić tempo w wiosennych zapędach i pamiętać o ochronie roślin oraz wyjściach na świeże powietrze bez stosownego ubrania. Niech nie zwiedzie Was piękne słońce w ciągu dnia!

Przymrozki w marcu to nic nowego, zwłaszcza w naszym regionie. Jednak warto pamiętać, że mimo chwilowego powrotu chłodnych dni, natura szybko zareaguje na cieplejsze dni, wypychając z ziemi pierwsze pąki i budząc się do życia. 

Pogoda dla Gorzowa: W nocy przymrozki, ale później prawdziwa wiosna!

Szybko jednak zapomnimy o przymrozkach, bo spoglądając w długoterminową prognozę pogody widzimy, już tylko dodatnie i to dość wysokie wartości. I tak w Wielkanocną niedzielę i poniedziałek  na termometrach zobaczymy 19-20 stopni! 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości