• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Czas na piłkę nożną w Gorzowie. Pokazali to najmłodsi

21 marca 2024, 17:43, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Gorzów piłką nożną stoi. Kibice innych dyscyplin sportowych, szczególnie żużla być może nie do końca zgodzą się z tą tezą, ale dwa trzecioligowe kluby w Gorzowie pokazały w czwartkowe popołudnie, że w szkoleniu młodzieży w naszym mieście nie mają sobie równych. Na Starym Rynku w ramach „Wiosennego kapowania”, piłkę odbijało ponad 100 młodych adeptów futbolu.

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie – z tym nie ma nawet co dyskutować. Niestety w naszym mieście, przez wyraźną dominację żużla, pozostałe dyscyplinę traktowane są po macoszemu. A przecież w wielu klubach sportowych, codziennie piłkę nożną w Gorzowie trenuje wielu młodych adeptów. Szacunkowo liczy się, że liczba ta oscyluje wokół tysiąca osób.

W dwóch największych akademiach, czyli Stilonu Gorzów oraz Warty, liczby grających w piłkę młodych osób liczona jest w setkach. Do tego dochodzą inne, mniejsze kluby i sekcje. Dlatego z inicjatywy gorzowskiego Stilonu, w czwartkowe popołudnie, w pierwszy dzień wiosny, połączone siły dwóch akademii – Stilonu i Warty pokazały, jak duża siła drzemie w tych, którzy stawiają pierwsze kroki w futbolowym świecie.

- Cieszymy się bardzo, że Warta Gorzów przyjęła nasze zaproszenie i że tak dużo młodych osób – z obu gorzowskich klubów zjawiło się na Starym Rynku. Konkurencja w akademiach piłkarskich nas tylko napędza do dalszego działania, a nie spowalnia – mówił w rozmowie z portalem gorzowianin.com Krzysztof Olechnowicz, prezes Solar Home Stilon Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości