• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Paraliż na S3 i drogach krajowych w regionie. W tym miejscach rolnicy będą blokowali drogi

19 marca 2024, 09:24, artykuł aktualizowany
fot. Katarzyna Mayer-Bzowa
W środę 20 marca odbędzie się kolejny ogólnopolski protest rolników, który tym razem zostanie zaostrzony. Rolnicy w województwie lubuskim zablokują przede wszystkim drogę ekspresową S3 oraz najważniejsze drogi krajowe w regionie. Największy armagedon szykuje się jednak na S3, która będzie zablokowana na kilku odcinkach, co oznacza ogromne utrudnienia dla kierowców.

Protest rolników w województwie lubuskim odbędzie się w środę 20 marca w kilkudziesięciu miejscach. Blokowana będzie nie tylko droga ekspresowa S3, ale również drogi krajowe czy drogi wojewódzkie. Rolnicy w ten sposób sprzeciwiają się przede wszystkim sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu.

- Zdecydowaliśmy się na taką formę protestu, ponieważ nie mamy żadnej innej możliwości, nikt nas nie słucha. Na szczęście ludzie coraz bardziej zauważają, że Zielony Ład szkodzi nam wszystkim i popierają nasze działania – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Krzysztof Madej, przewodniczący akcji protestacyjnej w Gorzowie.

Poniżej przedstawiamy blokady na najważniejszych drogach w województwie lubuskim, które zaplanowano na środę 20 marca.

Blokada S3 i DK22 w Gorzowie

W godz. 10-17 zostanie zablokowana droga ekspresowa S3 w Gorzowie. Jednak już godz. 7.30 zostanie zamknięty węzeł S3 Gorzów Południe przy ul. Kasprzaka w kierunku Zielonej Góry. Wjazd w kierunku Szczecina będzie otwarty i będzie można dojechać wyłącznie do węzła Gorzów Północ przy ul. Szczecińskiej. Natomiast o godz. 9.30 zamknięte zostaną: węzeł Gorzów Zachód przy ul. Kostrzyńskiej i Gorzów Północ przy ul. Szczecińskiej w kierunku Zielonej Góry.

Z kolei o godz. 10 rozpocznie się protest przy ul. Kasprzaka w ciągu DK22. Droga będzie blokowana przez 30 minut, a przez następne 30 minut ruch będzie puszczany i tak na zmianę.

Rotacyjna blokada DK22 w Strzelcach Krajeńskich

W godz. 7-19 odbędzie się rotacyjna blokada drogi krajowej nr 22 w Strzelcach Krajeńskich na wysokości dawnego gospodarstwa sadowniczego „Drzymałowo” – wjazd od strony Gorzowa. Protest będzie polegał na blokowaniu drogi z przepuszczaniem ruchu co 30 minut.

Blokada S3 na węźle Skwierzyna Zachód

W godz. 8-18 zostanie zablokowany węzeł S3 Skwierzyna Zachód. W związku z tym zablokowana zostanie droga ekspresowa w kierunku Gorzowa. Policjanci zalecają objazd tzw. starą trójką oraz drogą wojewódzką nr 159.

Blokada drogi S3 i DK 92 w Świebodzinie

W godz. 9-18 na terenie Świebodzina odbędą się trzy blokady. Zablokowane zostanie rondo na ul. Międzyrzeckiej przy wjeździe na węzeł S3 Świebodzin Północ. Zablokowane zostanie rondo Kresowe na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z ul. Wojska Polskiego i tzw. starą trójką. Zablokowane zostanie rondo Ofiar Wołynia przy wjeździe na węzeł S3 Świebodzin Południe.

Blokada S3 pomiędzy Świebodzinem, Sulechowem a węzłem Zielona Góra Północ

Od godz. 13 w środę 20 marca do godz. 13 w czwartek 21 marca rolnicy zablokują drogę S3 na węźle w Sulechowie. To oznacza całkowitą blokadę ekspresówki w obu kierunkach od węzła Świebodzin Południe aż do węzła Zielona Góra Północ.

Blokada S3 w Nowej Soli

W godz. 9-19 zostanie zablokowany odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Nowa Sól Zachód i Nowa Sól Południe. Kierowcy jadący od strony Legnicy będą musieli zjechać z drogi S3 na węźle Nowa Sól Południe, gdzie pojadą objazdami. Analogicznie kierujący jadący od strony Zielonej Góry na węźle Nowa Sól Zachód będą musieli zjechać z ekspresówki i pojechać objazdami aż do węzła Nowa Sól Południe, gdzie ponownie wjadą na drogę S3 w kierunku Legnicy.

Blokada S3 na odcinku Gorzów - Myślibórz

Do odwołania rolnicy protestują na węźle w Myśliborzu. W związku z tym zablokowana w obie strony droga S3 na odcinku Gorzów Północ - Myślibórz.

Blokada autostrady A2 w Świecku i przejścia granicznego w Gubinku

Do godz. 22 w środę 22 marca będzie całkowicie zablokowana autostrada A2 w Świecku oraz przejście graniczne w Gubinku

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości