• Jutro 13°/6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21

Zwycięski Stilon Gorzów. Siatkarze z Gdańska pokonani w trzech setach

16 marca 2024, 17:37, redakcja gorzowianin.com
Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów walczyła na własnym boisku z drużyną Trefl II Gdańsk. Spotkanie było pod kontrolą gospodarzy, którym udało się wygrać całe spotkanie 3:0.

W ramach 21 kolejki siatkarskiej II ligi mężczyzn zespół Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów zmierzył się drużyną Trefl II Gdańsk. Mecz rozpoczął się w sobotę 16 marca o godz. 16 w hali CEZiB przy ul. Warszawskiej. Warto przypomnieć, że w pierwszym starciu drużyn, które odbyło się w październiku w Gdańsku, siatkarze Stilonu wygrali 1:3 (17:25, 21:25, 25:22, 23:25)

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów - Trefl II Gdańsk 3:0 (25:14, 28:26, 26:17)

Pierwszy set to mocne uderzenie od początku Stilonu Gorzów, który objął prowadzenie 4:0, a następnie utrzymywał bezpieczną przewagę 8:5. Przy stanie 9:9 wydawało się, że nastąpi przełamanie drużyny Trefl II Gdańsk, ale gospodarze ponowni odskoczyli doprowadzając do wyniku 17:12. Końcówka należała do Stilonu, który pewnie wygrał pierwszego seta 25:14.

Drugi set był bardzo zacięty i wyrównany, ale to ostatecznie siatkarze Stilonu wygrali 28:26. Z kolei trzeci set to ponownie bardzo dobra gra gospodarzy, którzy utrzymywali pewną przewagę 10:7, 14:9, 19:11, 20:12, 23:13. Ostatecznie Stilon wygrał tego seta 25:17 oraz cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Maciej Kordysz.

- Dzisiaj był bardzo solidny mecz w naszym wykonaniu. Wygraliśmy z mistrzem Polski juniorów. Trochę obawiałem się tego spotkania, ale stanęliśmy na wysokości zadania i wygraliśmy ten mecz. Dziękuję kibicom za tak liczne pojawienie się na trybunach i kibicowanie naszym zawodnikom - mówił po meczu Rafał Legień, trener Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów.

Siatkarze Stilonu Gorzów zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów.