• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Gorzów: Weź sprawy w swoje ręce i pomóż posprzątać Gorzowskie Murawy

10 marca 2024, 16:14, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Społecznicy ze Stowarzyszenia Nasze Wieprzyce organizują akcję sprzątania śmieci na terenie rezerwatu przyrody Gorzowskie Murawy. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki dla uczestników akcji. Po sprzątaniu na wszystkich będzie czekała biesiada przy ognisku.

Rezerwat Gorzowskie Murawy to jedno z ulubionych miejsc wielu gorzowian, którzy wybierają je na spacer lub na wyjście z psem. Niestety ciągle spora liczba osób traktuje rezerwat jak wysypisko śmieci i na każdym kroku można spotkać różnego rodzaju odpady - od butelek po alkoholu, poprzez stare meble czy nawet odpady budowlane.

Z okazji zbliżającej się wiosny, Stowarzyszenie Nasze Wieprzyce postanowiło zorganizować akcję sprzątania rezerwatu przyrody pod hasłem „Zamiast na wagary - chodź z nami posprzątać murawy”. Akcję sprzątania zaplanowano na sobotę 16 marca.

- Kalendarzowa wiosna za pasem. Pora zrobić porządki dlatego zapraszamy na generalne sprzątanie Gorzowskich Muraw. Pomóż nam uczynić naszą małą ojczyznę najpiękniejszym miejscem w Gorzowie – podkreślają członkowie Stowarzyszenia Nasze Wieprzyce.

Zbiórka o godz. 10 w sobotę 16 marca przy ul. Saperów 64. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki. Podstawiony zostanie również kontener na śmieci. Po zakończeniu akcji sprzątania, na mieszkańców będzie czekało ognisko. Organizatorzy proszą o zabranie czegoś do jedzenia i picia ze sobą.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości