• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Zadłużeni lokatorzy zostaną eksmitowani. Dług rekordzisty to 90 tys. zł

8 marca 2024, 08:50, Anna Kluwak
fot. archiwum
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej szykuje się do przeprowadzenia 21 eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego. Rekordzistą jest mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Łokietka w Gorzowie, który za czynsz nie płacił od kilku lat, a dług urósł do 90 tys. zł. Eksmisje powinny ruszyć na początku maja.

Na eksmisję z mieszkań komunalnych czeka blisko 500 rodzin z Gorzowa. Lokatorzy, którzy mają wyroki eksmisyjne, od wielu lat nie płacą czynszu, a do tego dewastują mieszkania, w których przebywają. 

Eksmisje w Gorzowie. Trwają przygotowania do eksmisji zadłużonych lokatorów w Gorzowie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej kończy przygotowania do ogłoszenia przetargu na usługę zrealizowania wyroków eksmisyjnych bez przyznanego prawa do lokalu socjalnego. Eksmisje zostaną przeprowadzone do pomieszczeń tymczasowych przez zewnętrzną firmę. Wskazano 21 gospodarstw domowych do eksmisji.

- Przetarg powinien zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W kwietniu chcielibyśmy podpisać umowę, tak aby od 1 maja ruszyć z eksmisjami. Termin realizacji będzie do 15 października 2024 roku – mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Dewastują mieszkania i są niebezpieczni dla innych mieszkańców. Zadłużeni lokatorzy z Gorzowa zostaną eksmitowani

Z 21 mieszkań komunalnych na terenie Gorzowa zostaną eksmitowane osoby, które mają prawomocny wyrok bez prawa do lokalu socjalnego. - Są to osoby, które od lat nie płacą czynszu i nic nie zrobiły, aby to zmienić. Ponadto dewastują mieszkania i części wspólne, a także są agresywni wobec innych lokatorów i stwarzają zagrożenie – przyznaje dyrektor Nowacki.

Rekordzistą wśród eksmitowanych osób jest mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Łokietka, który od kilku lat nie płacił czynszu, a dług urósł do 90 tys. zł. Ponadto mężczyzna dewastował lokal i stwarzał zagrożenie dla innych lokatorów.

Natomiast kilka innych gospodarstw ma zadłużenie na poziomie 50 tys. zł. Stąd też bardzo wysokie zadłużenie w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Te na koniec 2023 roku wynosiło około 76 mln zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości