• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Poślizg przy budowie ronda koło Słowianki. Kiedy rondo będzie gotowe?

6 marca 2024, 11:15, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie zakończy się znacznie później, niż planowano. Według najnowszego harmonogramu całe rondo ma być gotowe dopiero w lipcu 2024 roku, co oznacza, że jego budowa potrwa łącznie 15 miesięcy.

Przetarg na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich z Roosevelta, Słowiańską i Żwirową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry wygrała firma Eurovia Polska S.A., która zaoferowała 27 mln 411 tys. 818,07 zł.

Na początku kwietnia 2023 roku rozpoczęły się prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Według pierwotnego harmonogramu budowa pierwszej części ronda od strony ul. Fredry miała zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku miała zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki.

Niestety szybko się okazało, że żaden z tych terminów nie zostanie dotrzymany. Jak tłumaczyła pod koniec sierpnia 2023 roku spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, doszło do kolizji z sieciami podziemnymi, dlatego też harmonogram prac uległ zmianie.

Z kolei jesienią ubiegłego roku wykonawca deklarował, że wszelkie prace przy przebudowie ul. Kosynierów Gdyńskich oraz budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zakończą się na przełomie maja i czerwca 2024 roku. Niestety i ten termin nie zostanie dotrzymany.

Ogromny poślizg przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Kiedy rondo przy Słowiance w Gorzowie będzie gotowe?

W lutym wykonawca złożył wniosek o nowy termin zakończenia prac i podpisał aneks do umowy ze spółką Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

- Zgodnie z obecnym harmonogramem prac, rondo na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry powinno być gotowe w lipcu 2024 roku. Natomiast cała inwestycja ma być gotowa we wrześniu 2024 roku - komentuje Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

To oznacza, że budowa ronda koło Słowianki potrwa łącznie 15 miesięcy. Z kolei skrzyżowanie ulic: Żwirowej, Roosevelta, Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej będzie gotowe we wrześniu 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

1/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

2/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

2/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

3/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

3/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

4/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

4/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

5/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

5/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

6/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

6/6 Trwa budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości