• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Okradli Lidla przy Szpitalnej i zaatakowali ochroniarza gazem łzawiącym

5 marca 2024, 10:52, Oprac.: Marcin Kluwak
Źródło: Policja w Gorzowie
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów na terenie miasta. Aby nie zostać zatrzymanym na gorącym uczynku, jeden z nich użył gazu wobec interweniującego ochroniarza. Mężczyznom przedstawiono zarzut i teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

W miniony czwartek gorzowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji wpadli na trop dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój w miejscowym markecie przy ulicy Szpitalnej. Sytuacja, która miała miejsce tego dnia, mogła skończyć się znacznie gorzej, gdyby nie szybka reakcja ochroniarza sklepowego.

Jeden z mężczyzn bez skrupułów postanowił ukraść sprzęt AGD o wartości przekraczającej 400 złotych, podczas gdy jego kompan stał na czatach. Gdy ochroniarz dostrzegł podejrzane zachowanie, natychmiast podjął działania mające na celu zatrzymanie przestępców. Niestety, konfrontacja nie przebiegła zgodnie z planem, a jeden z napastników posłużył się gazem pieprzowym wobec pracownika sklepu.

Dzięki natychmiastowej reakcji ochroniarza oraz zarejestrowanym materiałom z kamer monitoringu policja była w stanie szybko zidentyfikować podejrzanych. Następnego dnia, po przeprowadzeniu działań operacyjnych, obaj mężczyźni trafili za kratki. Okazało się, że to dwóch mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego w wieku 42 i 30 lat. W trakcie przesłuchań obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim, rozpatrując materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych, postanowił na wniosek prokuratora zastosować wobec 42-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości