• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czas na półfinały. Przed nami emocjonujące starcia z Arką Gdynia

4 marca 2024, 12:52, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: AZS AJP Gorzów
Półfinałowe starcie Enea AZS Gorzów i VBW Arka Gdynia zapowiada się niezwykle emocjonująco. Oba zespoły prezentują wyrównany poziom, a o końcowym sukcesie mogą zadecydować detale. Atut własnego parkietu i doświadczenie mogą być atutem gorzowianek, jednak gdynianki z pewnością nie oddadzą pola bez walki.

Chociaż oba zespoły zakończyły sezon zasadniczy z imponującym bilansem 16-4, to Enea AZS Gorzów zyskał wyższe miejsce w tabeli i atut własnego parkietu. Kluczowe okazały się bezpośrednie pojedynki, w których gorzowianki triumfowały dwukrotnie: 81:76 w Gorzowie Wielkopolskim i 75:73 w Trójmieście. Co ciekawe, ta druga porażka była jedyną dla Arki w rundzie rewanżowej Orlen Basket Ligi.

Dariusz Maciejewski jest zdania, że dwie wygrane z Arką nie mają znaczenia i przełożenia na walkę w półfinale - To już było i nie ma absolutnie znaczenia. Teraz jest nowe rozdanie. Pewne jest, że pierwsza trójka tabeli to mocne zespoły, które nie miały prawa odpaść w ćwierćfinałach. Cieszę się, że ktoś z dwójki Gorzów - Arka będzie w finale, bo obydwie drużyny zasługują na to. Wierzę, że to będziemy my, choć czeka nas trudne zadanie – mówi w wywiadzie dla PAP trener gorzowianek.

Gorzowianki w pełnym składzie przystępują do walki o medale

Najważniejsze jest jednak to, że Enea AZS AJP Gorzów przystępuje w tym roku do play-off w pełni sił. Przed rokiem urazy i kontuzje wyeliminowały z decydującej fazy aż cztery podstawowe zagranicznie koszykarki. W tym roku gorzowianki musiały radzić sobie przez cały luty bez liderki. Australijka Chloe Bibby doznała urazu kolana w meczu w Warszawie 

- Po doświadczeniach z kontuzjami z ubiegłego sezonu teraz jestem, odpukać, spokojniejszy, choć drżeliśmy, po tym jak Chloe „wypadła” z gry. Musieliśmy więcej pokombinować taktycznie, „uruchomić”  Stephanie Jones, poszukać innych rozwiązań. To jednak wyszło nam na dobre, bo mamy kilka innych opcji i potrafimy grać bez niej – mówił w wywiadzie dla PAP trener Enea AZS AJP Gorzów. 

 

Terminy spotkań półfinałowych z udziałem gorzowianek:

  • 5 marca 2024, godz. 18:00 - Gorzów Wielkopolski
  • 7 marca 2024, godz. 18:00 - Gdynia
  • Ewentualny trzeci mecz: 10 marca 2024, godz. 18:00 - Gorzów Wielkopolski

Portal gorzowianin.com jest oficjalnym partnerem medialnym AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości