• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Gorzów: Niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy volkswagena na pasach

3 marca 2024, 12:34, Anna Kluwak
Do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy volkswagena doszło w piątek 1 marca przy ul. Matejki w Gorzowie. Nasz czytelnik Tomasz, który jechał autem, został wyprzedzony przez kierowcę volkswagena na przejściu dla pieszych, gdzie drzewa ograniczają widoczność.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Tomasz, który był świadkiem skrajnie nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego zachowania kierowcy volkswagena przy ul. Matejki w Gorzowie. Do wiadomości został dołączony film z samochodowego wideorejestratora.

Wszystko działo się w piątek 1 marca o godz. 12.55 w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości nowych bloków przy ul. Matejki 59. Nasz czytelnik jechał ul. Matejki w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich i kiedy zbliżał się do pasów, został wyprzedzony przez kierowcę volkswagena, który poruszał się z nadmierną prędkością.

- Idiotów za kierownicą nie brakuje. Kierowca volkswagena jechał bardzo szybko i do tego wyprzedzał na pasach. A co jakby tam weszło dziecko? Takim to tylko prawo jazdy zabrać - napisał czytelnik Tomasz.

Całe szczęście w tej sytuacji przez pasy nie przechodził żaden pieszy, bo inaczej mogłoby dojść do tragedii. Jednak mieszkańcy Gorzowa już wcześniej wielokrotnie wskazywali, że przejście dla pieszych na wysokości nowych bloków przy ul. Matejki 59 jest niebezpieczne, ponieważ doszło tam już do kilku potrąceń.

Nagranie z kierowcą volkswagena, który wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych, zostało przesłane na skrzynkę stopagresjidrogowej@go.policja.gov.pl. Kierowca volkswagena będzie musiał się liczyć z konsekwencjami. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim grozi mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości