• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: 25 foteli do obsadzenia. Ruszył wyścig szczurów

28 lutego 2024, 14:13, Marcin Kluwak
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a w Gorzowie atmosfera gęstnieje. Szczególnie gorąco jest na polu walki o fotele radnego. Kandydatów wielu, foteli niewiele, a każdy obiecuje gruszki na wierzbie. Jak w tym gąszczu wyborczych obietnic wybrać tego właściwego?

Mamy tu całą plejadę barwnych postaci. Od doświadczonych samorządowców, którzy znają miasto jak własną kieszeń, po świeżą krew, pełną zapału i nowych pomysłów. Nie brakuje też lokalnych celebrytów, którzy liczą na rozpoznawalność i łatwy elektorat. Daleko szukać nie musimy. Do walki o fotel radnego stanął były prezes klubu żużlowego. Choć nie mieszka w Gorzowie, nie przeszkadza mu to startować do rady miasta na Zawarciu. Tam elektorat pewny – żółto-niebieski.

Każdy kandydat ma oczywiście swój plan na lepsze jutro Gorzowa. Obiecują remonty dróg, budowę nowych przedszkoli, więcej zieleni i bezpieczeństwa. Niektórzy stawiają na ekologię, inni na ożywienie lokalnej przedsiębiorczości.

Tablice na fejsbuku zalewane są przez nowe profilowe zdjęcia znajomych. Upiększone w Photoshopie, odpicowane w instagramowych aplikacjach uśmiechają się do nas serdecznie. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Warto dokładnie przeanalizować programy wyborcze kandydatów, sprawdzić ich doświadczenie i dotychczasowe dokonania. Nie dajmy się złapać na często nieszczere uśmiechy, kolorowe ulotki, tony bannerów i populistyczne hasła rzucane w każdym miejscu w mediach społecznościowych.

Wybór radnego to nie tylko wybór osoby, ale przede wszystkim wybór kierunku, w którym podąży Gorzów. Zastanówmy się, jakie wartości są dla nas ważne i kogo widzimy jako strażnika naszych interesów. Wielu chce dostać się do rady miasta, bo brak im pomysłu na siebie. To pewne pieniądze i zatrudnienie na kilka lat. Wystarczy mieć w miarę rozpoznawalne nazwisko, siedzieć cicho i podnosić rękę, gdy trzeba.

Gorzów: 25 foteli do obsadzenia. Ruszył wyścig szczurów

Pamiętajmy, że radni to nie gwiazdy rocka, czy komicy występujący na discopolowej imprezie. To osoby, które mają realny wpływ na nasze codzienne życie. To oni decydują o wysokości podatków, budowie parkingów czy remontach chodników. Czy naprawdę chcemy oddać los naszego miasta w ręce takich osób?

Dlatego tak ważne jest, abyśmy 7 kwietnia poszli do wyborów i świadomie oddali swój głos. Nie dajmy się jednak skorumpować kiełbasą wyborczą i głosujmy na tych, którzy naprawdę chcą pracować dla dobra Gorzowa.

A Wy na kogo zagłosujecie w wyborach do rady miasta? Jakie cechy powinien posiadać idealny radny? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości