• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Wizyta prezesa PZPN w Gorzowie. Przebudowa stadionu piłkarskiego ma ruszyć w 2025 roku

21 lutego 2024, 09:03, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa / Michał Heck - Architekt
Prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim na stadionie piłkarskim przy ul. Olimpijskiej. Tematem rozmowy była przebudowa stadionu, który lata świetności ma za sobą. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze prace budowlane ruszą w 2025 roku.
Stadion piłkarski przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie lata świetności ma już dawno za sobą i obecnie jest to obraz nędzy i rozpaczy. Dlatego też środowiska piłkarskie, w tym przede wszystkim Stilon Gorzów od lat zabiegał o remont stadionu. Kompleksowej przebudowy wymagają nie tylko trybuny czy murawa, ale również całe zaplecze socjalne.

W ubiegłym roku została przygotowana koncepcja projektowa, natomiast władze Gorzowa zapewniały, że modernizacja stadionu piłkarskiego to kwestia najbliższych kilku lat.

Wizyta prezesa PZPN w Gorzowie. Co z rozbudową stadionu piłkarskiego w Gorzowie?

Jak się okazało, we wtorek 20 lutego do Gorzowa przyjechał Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który spotkał się na stadionie przy Olimpijskiej z prezydentem Gorzowa Jackiem Wójcickim.

Prezydent pokazał plany przebudowy stadionu i harmonogramem najbliższych działań. - Inwestycja już praktycznie ruszyła, podpisaliśmy umowę na przygotowanie decyzji środowiskowej. Jest ona kluczowa dla rozpoczęcia prac, a kolejnym krokiem będzie przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej, a potem rozpoczęcie budowy– mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2025 roku, po wykonaniu dokumentacji zostanie ogłoszony przetarg na pierwszy etap przebudowy przebudowy stadionu piłkarskiego.

- Będziemy wspierać tę inwestycję. Widzieliśmy dzisiaj, że dokumenty w sprawie budowy, cała masa pozwoleń jest już gotowa. Bardzo nas to cieszy, będziemy pomagać w miarę naszych możliwości – powiedział Cezary Kulesza, prezes PZPN.

Przebudowa stadionu piłkarskiego w Gorzowie. Tak ma wyglądać pierwszy etap prac

Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę trybuny zachodniej wraz z budynkiem głównym, zadaszeniem oraz miejscami parkingowymi. Budynek główny wraz z trybuną, zgodnie z koncepcją, został zlokalizowany w zachodniej części stadionu. Na parterze powstaną pomieszczenia przeznaczone dla zawodników, trenerów oraz osób funkcyjnych. Pierwsze piętro dedykowane będzie dla gości specjalnych, zaś drugie jako strefa pracy osób funkcyjnych oraz przedstawicieli mediów. Powstanie tu również kilka pomieszczeń biurowych służących potrzebom administracji klubowej i pomieszczenia socjalne.

Stadion piłkarski w Gorzowie. Tak ma wyglądać stadion piłkarski w Gorzowie

Modernizacja stadionu ma zostać wykonana zgodnie z wymogami dla obiektów sportowych pierwszej ligi. Na trybunach mają być miejsca dla nawet 8-10 tys. widzów.

W ramach modernizacji stadionu, projektant ma przewidzieć m.in. 4 nowe trybuny dookoła płyty piłkarskiej, w miejsca dla VIP. Przebudowa ma objąć budowę szatni dla drużyn z infrastrukturą sanitarną: prysznice, umywalki, toalety, gabinety masażu i odnowy biologicznej z wanną na lód, siłownia, szatnie dla sędziów, pomieszczenia gospodarcze, pomieszczenie kontroli antydopingowej, urządzenia sanitarne.

Oprócz tego na stadionie mają zostać wybudowane stoiska gastronomiczne, pomieszczenia robocze, sala do konferencji prasowych, sala odpraw, pokój VAR, reżyserka TV, studia TV. Zmodernizowane mają zostać kasy biletowe, a na stadionie ma pojawić się system monitoringu wizyjnego, nowe nagłośnienie, instalacja światłowodowa VAR czy miejsce dla wozów transmisyjnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości