• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Póki co, możemy zapomnieć o elektryfikacji

20 lutego 2024, 14:36, Marcin Kluwak
Powraca wałkowany od lat temat elektryfikacji linii kolejowej 203. 20 lutego w Sejmie RP odbyło się posiedzenie zespołu ds. ds. Walki z Wykluczeniem Transportowym. Jednym z tematów było chaos na torach kolejowych w województwie lubuskim.

Paulina Matysiak, przewodnicząca zespołu parlamentarnego dopytywała zgromadzonych na spotkaniu o dalsze losy elektryfikacji linii kolejowej 203 od Piły przez Gorzów do Kostrzyna nad Odrą. - Elektryfikacja zdjęłaby  konieczność uruchamiania taboru spalinowego i to też odciążyłoby organizatora i operatora od wysyłania taboru spalinowego na trasę. 

Odpowiedzi na to nurtujące od dawna pytanie mieszkańców województwa lubuskiego udzielił  Jakub Kapturzak, wicedyrektor Departamentu Transportu Kolejowego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Można więc powiedzieć, że to informacje z pierwszej ręki. Niestety, niezbyt optymistyczne dla mieszkańców północnej części województwa lubuskiego. 

Gorzów, póki co może zapomnieć o elektryfikacji linii kolejowej 203

- W tej chwili nie mamy pieniędzy na przeprowadzenie tych prac. W związku z tym, w aktualnym krajowym planie kolejowym ten projekt znajduje się na rezerwie. Do momentu znalezienia się pieniędzy nie ma realistycznego harmonogramu elektryfikacji linii kolejowej nr 203 - powiedział wprost Jakub Kapturzak, wicedyrektor Departamentu Transportu Kolejowego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości