• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zbliża się wiosna. Zaczyna kwitnąć handel ogródkami działkowymi w Gorzowie

19 lutego 2024, 16:57, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, więc serwisy ogłoszeniowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych, a media społecznościowe wpisy osób szukających działek ROD. Ofert w Gorzowie nie brakuje, ale wyraźnie widać, że ceny znacząco wzrosły.

Na terenie Gorzowa jest blisko 8 tys. ogródków działkowych. Dla części osób jest to miejsce pod uprawę warzyw i owoców, jednak coraz więcej gorzowian traktuje działkę jako miejsce wypoczynku, rodzinnego grilla czy imprez ze znajomymi. Przez ostatnie lata ogródki działkowe stały się dla wielu osób azylem i obecnie są na wagę złota.

Kwitnie handel ogródkami działkowymi w Gorzowie

Wiosna tuż tuż, więc popularny serwis ogłoszeniowy olx oraz media społecznościowe zalewają oferty sprzedaży ogródków działkowych, ale także ogłoszenia osób poszukujących działek ROD.

- Szukam działki ROD do kupienia w okolicach Błotnej, Żwirowej - pisze mieszkaniec Gorzowa. - Szukam działki na os. Piaski. Najchętniej na terenie ROD "Jedność","Przodownik","Budowlani". W zamian oferuję Działkę ROD Stilon z murowaną altaną i licznymi nasadzeniami - ogłasza się pan Remigiusz, który zaznacza, że w grę wchodzi również sprzedaż jego działki za 15 tys. zł.

- Sprzedam działkę ROD w Gorzowie Wielkopolskim wejście od ulicy Walczaka i od osiedla Moje Bermudy Wawrów. Działka z prądem, wodą i licznymi nasadzeniami - informuje czytelniczka Anna. - Kupię działkę ROD na Szarych Szeregów/Dekerta - ogłasza się kolejny mieszkaniec.

- Uwaga sprzedam działkę ROD Weteran za os. Europejskim. Działka jest na samej górce co przekłada się na fantastyczny widok na panoramę miasta, cisza spokój liczne nasadzenia drzewek owocowych. Na działce jest woda, altana drewniana do modernizacji oraz altana ogrodowa z miejscem do posiedzenia. Sprzedaje ze wszystkim, jeżeli lubisz spokój oraz masz pomysł na aranżacje ogrodu, to ta działka czeka na Ciebie - pisze pan Dariusz. Cena? 16 tys. zł za 350 m.kw.

Działki ROD w Gorzowie są w cenie

Porównując ceny sprzedaży działek ROD na popularnym serwisie ogłoszeniowym olx, widać że ceny znacząco wzrosły względem ubiegłego roku. Działkowcy przyznają wprost, że widać znaczy wzrost cen działek z uwagi na zainteresowanie, ponieważ ludzi chcą mieć swój własny kawałek ziemi, aby móc gdzieś wypocząć.

Przeglądając oferty sprzedaży, ceny ogródków działkowych są zróżnicowane w graniach 10-25 tys. zł. Najwięcej ofert jest jednak w przedziale 15-20 tys. zł. Jest również kilka oferty, które przekraczają 20 tys. zł. Na ten moment najtańszą działkę ROD, gdzie nie ma nic oprócz rozpoczętej budowy murowanej altany możemy kupić za 10 tys. zł. A jeszcze w ubiegłym roku ceny zaczynały się od 5 tys. zł za teren z drzewkami owocowymi i nasadzeniami.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości