• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Paraliż na drogach w regionie. W tych miejscach będą protestować rolnicy

19 lutego 2024, 13:18, Anna Kluwak
fot. archiwum
We wtorek 20 lutego odbędzie się kolejny ogólnopolski protest rolników. W Gorzowie rolnicy przejadą traktorami przez miasto. Jednak największy paraliż czeka na kierowców na drodze ekspresowej S3. Rolnicy całkowicie zablokują S3 od węzła Gorzów Północ do węzła Pyrzyce, a także od węzła Świebodzin Południe do węzła Zielona Góra Północ oraz wjazdy na ekspresówkę w Międzyrzeczu.

W ostatnich tygodniach rolnicy protestują w całej Polsce. Sprzeciwiają się przede wszystkim sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu. We wtorek 20 lutego odbędzie się kolejny ogólnopolski protest.

Protest rolników w województwie lubuskim. Rolnicy zablokują drogę ekspresową S3 w kilku miejscach

W województwie lubuskim rolnicy będą strajkować w kilku miejscach. Skutki protestu rolników najbardziej odczują kierowcy poruszający się drogą ekspresową S3. Wszystko przez to, że ekspresówka zostanie zablokowana na kilku odcinkach, a kierowcy zostaną zmuszeni do jechania objazdami.

Począwszy od wtorku 20 lutego do środy 20 marca codziennie w godz. 10-20 zablokowana będzie droga ekspresowa S3 od węzła Świebodzin Południe do węzła Zielona Góra Północ. Rolnicy przez miesiąc będą blokowali traktorami ekspresówkę, a to oznacza prawdziwy paraliż na drogach.

Do tego dochodzi również codzienna blokada S3 w godz. 14-16 na odcinku od węzła Gorzów Północ do węzła Pyrzyce. Potrwa ona do 10 marca. Z kolei we wtorek jednorazowo zostaną zablokowane na drogę ekspresową S3 na węzłach w Międzyrzeczu.

Oprócz tego we wtorek zaplanowano kilka innych mniej uciążliwych protestów, w tym przejazd traktorami przez Gorzów. Trasa przejazdu obejmuje niemal całe miasto.

Protest rolników. W tych miejscach będą protestować rolnicy w województwie lubuskim

godz. 8-16 - protest rolników na drodze krajowej nr 12 na odcinku od Wschowy do miejscowości Lasocice, a następnie blokada S5 w okolicach Leszna

godz. 10-20 - blokada drogi ekspresowej S3 od węzła Świebodzin Południe do węzła Zielona Góra Północ

godz. 10-20 – blokowanie węzła Sulechów i wjazdów na drogę ekspresową S3

godz. 10-15 - protest rolników bez blokowania drogi w Dobiegniewie

godz. 10-15 - protest rolników bez blokowania drogi w Strzelcach Krajeńskich

godz. 10-15 – protest rolników w Gorzowie, przejazd traktorami przez miasto

godz. 10-16 - protest rolników na drodze krajowej nr 12 na odcinku Wiechlice - Żagań

godz. 11-16 - blokada wjazdów na drogę ekspresową S3 na węzłach w Międzyrzeczu

godz. 14-16 - blokada drogi ekspresowej S3 od węzła Gorzów Północ do węzła Pyrzyce

godz. 14-16 – blokada węzła Myślibórz i wjazdów na drogę ekspresową S3

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości