• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Co z budową Selgrosa w Gorzowie? „Nie ma terminu”

17 lutego 2024, 20:32, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W Gorzowie przy ul. Walczaka powstaje park handlowy Silwana. Równocześnie z budową największego w regionie parku handlowego miała ruszyć budowa hipermarketu Selgros. Chociaż przy budowie Silwany praca wre, to na działce gdzie miał powstać hipermarket, nic się nie dzieje. Sprawdziliśmy co z budową Selgrosa w Gorzowie i czy inwestycja jest aktualna.

Budowa parku handlowego Silwana przy ul. Walczaka w Gorzowie trwa w najlepsze. W największym parku handlowym znajdą się takie sklepy jak m.in. Decathlon, Jula, HalfPrice, Jysk czy drogeria dm. Planowany termin otwarcia to III kwartał 2024 roku.

W bezpośrednim sąsiedztwie Silwany miał znaleźć się hipermarket Selgros, który miał być niezależną inwestycją. Firma Selgros Cash & Carry zapowiadała, że budowa hipermarketu ruszy równocześnie z budową parku handlowego.

Jednak prace przy budowie parku handlowego Silwana idą pełną parą. Trwa stawianie konstrukcji poszczególnych budynków wchodzących w skład kompleksu handlowego. Na jednym z nich rozpoczęło się już jego zamykanie i stawianie ścian oraz układanie dachu. Natomiast na działce gdzie miał powstać Selgros zupełnie nic się nie dzieje. Dlatego też czytelnicy portalu gorzowianin.com zaczęli się dopytywać czy hipermarket Selgros w ogóle zostanie wybudowany w Gorzowie.

Selgros w Gorzowie. Kiedy ruszy budowa Selgrosa w Gorzowie?

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w sprawie budowy hipermarketu do firmy Selgros Cash & Carry. Zapytaliśmy się czy inwestycja jest aktualna oraz kiedy ruszą ewentualne prace budowlane.

- Na działce przy ul. Walczaka i Jedwabniczej w Gorzowie zaplanowano budowę nowoczesnego centrum zaopatrzenie Selgros. Powstanie tu miejsce, w którym zaopatrywać się będą osoby prowadzące działalność gospodarczą, klienci gastronomiczni oraz detaliczni. Termin budowy nie został jeszcze wyznaczony - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wojciech Klinger, specjalista ds. marketingu z firmy Selgros.

Jednak firma zastrzega, że inwestycja jest nadal aktualna i zostanie zrealizowana, chociaż póki co, nie ma żadnych konkretów.

Tak ma wyglądać hipermarket Selgros w Gorzowie

Powierzchnia sprzedaży sklepu sieci Selgros wynosić będzie około 6 tys. m.kw. Dla porównania Kaufland ma powierzchnię 3,5 tys. m.kw., sklepy sieci Lidl mają około 1,4 tys. m.kw, a metrów a Biedronki maksymalnie 1 tys. m.kw.

W sklepie będzie można kupić kilkadziesiąt tysięcy artykułów spożywczych i przemysłowych. Oferta Selgros to jeden z najszerszych asortymentów na polskim rynku, który jest pogrupowany tematycznie i ułożony w łatwo dostępny sposób. Ponadto Selgros Cash&Carry oferuje pełne zaopatrzenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

- Prace trwać będą od sześciu do ośmiu miesięcy, od terminu rozpoczęcia budowy, który nie został jeszcze wyznaczony - komentuje Klinger.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości