• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Protest rolników na granicy. Zablokowany wjazd do Niemiec w Kostrzynie nad Odrą

5 lutego 2024, 09:50, Anna Kluwak
fot. archiwum / Straż Graniczna
Kierowcy, którzy chcą jechać do Niemiec przez dawne przejście graniczne w Kostrzynie nad Odrą, muszą liczyć się z paraliżem na granicy. Wszystko przez protest rolników po niemieckiej stronie, przez co zablokowany jest wjazd z drogi krajowej nr 22.

Od kilku tygodni niemieccy rolnicy protestują m.in. przeciwko importowi zboża z Ukrainy czy polityce oszczędnościowej Niemiec. Do tej pory traktory blokowały i spowalniały ruch na drogach krajowych i lokalnych oraz ważnych węzłach komunikacyjnych, w tym wjazdach na autostrady. W ostatnich dniach rolnicy postanowili blokować jednak przejścia graniczne na polsko-niemieckiej granicy.

W poniedziałek 5 lutego od wczesnych godzin porannych rozpoczął się protest niemieckich rolników po stronie Kustrin-Kietz. W związku z tym zablokowana jest droga krajowa nr 22 i byłe przejście graniczne w Kostrzynie nad Odrą.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze, utrudnienia mogą potrwać nawet 6 godzin. GDDKiA zaleca objazd przez Świecko lub Słubice, ale i tam sytuacja nie jest najlepsza.

Na autostradzie A2 w kierunku Niemiec korek ma około 3 km długości. Kierowcy, którzy chcą przekroczyć granicę w Świecku muszą czekać w kolejce około 1 godzinę.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości