• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Pogoda na ferie zimowe w Gorzowie. Czy jest szansa na śnieg?

31 stycznia 2024, 10:28, Marcin Kluwak
Uczniowie z lubuskiego jako ostatni w kolejce wybiorą się na ferie zimowe. Te w naszym regionie rozpoczną się 12 lutego i potrwają do 25. Zaglądamy w długoterminowe prognozy pogody, aby zobaczyć, czy jest jakakolwiek szansa na śnieg?

Pierwsze dni ferii w naszym regionie będą bardziej wiosenne, nuż zimowe. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy 4-6 stopni Celsjusza, a w nocy od -2 do 0 stopni Celsjusza. Ochłodzenia spodziewać się możemy w okolicach 15 lutego.

I to właśnie w drugim tygodniu ferii zimowych, czyli od 18 do 25 lutego jest szansa na śnieg. W ciągu dnia maksymalne temperatury to 0 lub +1 stopnia Celsjusza. W nocy będzie od -5 do -2 stopni. Synoptycy przewidują, że w naszym regionie spadnie śnieg.

Pogoda na ferie zimowe w Gorzowie. Czy jest szansa na śnieg?

Według długoterminowej prognozy pogody nie będą to opady intensywne, które nagle sparaliżują ruch na drogach, czy chodnikach. W ciągu każdego dnia może przybyć około 2 centymetrów białego puchu.

Należy pamiętać, że długoterminowe prognozy pogody obarczone są wciąż sporym ryzykiem błędu. Najbardziej wartościowe i realne są prognozy 7-dniowe, przy których opisywanie zjawiska pogodowe można traktować jako rzetelne źródło wiedzy. 14-dniowe prognozy mogą, ale nie muszą się sprawdzić.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości