• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Przebudowa chodnika i ścieżki rowerowej przy Arenie Gorzów. Będą zmiany w organizacji ruchu

29 stycznia 2024, 21:15, Anna Kluwak
fot. GIM
We wtorek zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu przy Arenie Gorzów. Natomiast w środę firma Eurovia zajmie się przebudową chodników i ścieżki rowerowej przy hali widowiskowo-sportowej.

Firma Eurovia, która zajmuje się przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich i budową ronda na skrzyżowaniu ul. Fredry i Słowiańskiej, przystąpi do kolejnego etapu prac. We wtorek 30 stycznia planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, a od środy 31 stycznia rozpoczną się prace prac związane z przebudową chodnika oraz ścieżki rowerowej od strony hali widowiskowo-sportowej.

W związku z tym wyłączony z użytkowania zostanie ciąg pieszo-rowerowy na długości około 200 m - od wjazdu na mini rondo na terenie CSR Słowianka do wyjazdu z parkingu przy Arenie Gorzów.

W trakcie prac piesi będą mieli do dyspozycji chodnik po drugiej stronie ul. Słowiańskiej oraz przejście przez układ komunikacyjny przy Arenie Gorzów. Prace mają być realizowane w taki sposób, by bez większych zakłóceń funkcjonował przystanek autobusowy przy hali oraz istniejące przejście dla pieszych przez ul. Słowiańską. Wykonawca został zobowiązany, aby w związku z odbywającymi się imprezami w hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów, pozostać w stałym kontakcie z zarządcą CRS Słowianka. Informować go o zmianach w organizacji ruchu oraz w przypadku imprez masowych, stosować dodatkowe zabezpieczenia miejsca prowadzonych prac.

Jak przebiega przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie i pozostałe prace?

Aktualnie przy ul. Kosynierów Gdyńskich kontynuowana jest budowa chodników i zjazdów, powstają studnie i wpusty kanalizacji deszczowej, a od hotelu Mieszko do ul. Jagiellończyka trwają prace rozbiórkowe. Wytyczono i wykonano korytowanie jezdni, z kolei od Hotelu Mieszko do ul. Borowskiego trwa wykonywanie warstwy wzmacniającej. Roboty branżowe, polegają głównie na ustawieniu projektowanego oświetlenia oraz likwidacji nieczynnego ciepłociągu, budowie i regulacji studni.

Na skrzyżowaniu ulic: Słowiańska/Żwirowa/Kosynierów Gdyńskich/Roosevelta trwają roboty ziemne, prace brukarskie, budowa oświetlenia drogowego oraz zadania związane z likwidacją kolizji teletechnicznej. Konieczne jest także profilowanie skarpy od strony parku w ul. Słowiańskiej.

Z kolei na terenie powstającego ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry wykonawca kontynuuje prace rozbiórkowe (na drugiej części ronda od strony SCR Słowianka). Trwają prace brukarskie związane z budową chodnika naprzeciwko lodowiska. Kontynuowane są też prace branży teletechnicznej, oświetleniowej, elektrycznej i kanalizacyjnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości