• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Pogoda dla Gorzowa: Nadchodzi odwilż. Na drogach będzie ślisko

11 stycznia 2024, 09:51, Marcin Kluwak
Mrozy już odpuszczają. Ostatnie noce w Gorzowie to temperatury od -10 do -13 stopni Celsjusza. Patrząc na prognozy pogody na najbliższe dni, ale także na te długoterminowe, wyraźnie widać, że nadchodzi odwilż. W dzień temperatury będą dodatnie, ale w nocy mogą spadać poniżej zera. To, wraz z prognozowanymi opadami deszczu sprawi, że na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź.
Według prognoz pogody, w kolejnych dniach na termometrach w Gorzowie i okolicach zobaczymy maksymalnie 3 stopnie powyżej zera. Takie temperatury notować będziemy w ciągu dnia, ale już wieczorem i w nocy spadać będą poniżej zera. Nie będą to jednak tak drastyczne spadki, jak ostatnio. Najniższe temperatury prognozowane przez synoptyków dla naszego regionu to -3 lub -4 stopnie Celsjusza.

Jednak największym wyzwaniem dla kierowców oraz pieszych będą opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, szczególnie w godzinach nocnych. Te pojawiają się już w najbliższy weekend. Padać ma od soboty, 13 stycznia do czwartku 18 stycznia.

Jak prognozują synoptycy, nie będą to duże opady deszczu - maksymalne wartości to około 2-3 mm. Mogą pojawić się też nieznaczne opady śniegu. To jednak sprawi, że padający deszcz będzie zamarzać

Marznące opady deszczu. Na co musimy zwrócić uwagę?

Nawierzchnie dróg pokryte cienką warstwą lodu stają się śliskie, co zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem. Kierowcy muszą być szczególnie ostrożni, dostosowując prędkość do warunków panujących na drodze. Chodniki, zamiast być bezpiecznymi ścieżkami, stają się potencjalnymi obszarami niebezpieczeństwa, gdzie każdy krok może skończyć się upadkiem.

W takich warunkach konieczne jest podejmowanie dodatkowych środków ostrożności. Stosowanie soli lub piasku na chodnikach może pomóc w poprawie przyczepności, ale jednocześnie istnieje potrzeba systematycznego ich odśnieżania i usuwania lodu. Kierowcy powinni również zwracać uwagę na prognozy pogody i unikać podróży w przypadku ekstremalnych warunków.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości