• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

"Gejzer" koła Gorzowa. Doszło do pęknięcia rury

10 stycznia 2024, 14:10
Fot. Czytelniczka Patrycja
W środowe popołudnie doszło do pęknięcia rury należącej do gorzowskiej elektrociepłowni przy drodze pomiędzy Wawrowem a Janczewem. Woda tryska na wysokość kilku metrów.

W środę 10 stycznia po godz. 13 do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Patrycja, która poinformowała nas o awarii rurociągu pomiędzy Wawrowem, a Janczewem. - Przy drodze z Wawrowa do Janczewa pękła rura i mocno leje się woda - napisała czytelniczka Patrycja.

Jak się okazało, jest to rura należąca do PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłowni w Gorzowie. Z pękniętej rury woda tryska na wysokość kilku metrów. Natomiast wszystko wkoło miejsca awarii od razu zamarza.

Jest to rurociąg, który prowadzi do nieczynnego składowiska żużla i popiołu koło Janczew nieczynnego a, ponieważ gorzowska elektrociepłownia nie pali już węglem. Co jakiś czas prowadzone są prace konserwacyjne i puszczana jest woda. Z powodu mrozów, woda która znajdowała się w rurociągu zamarzła i doprowadziła do rozsadzenia rurociągu, a następnie wylewania się wody pod wysokim ciśnieniem. Jak pogoda na to pozwoli, pracownicy elektrociepłowni przystąpią do naprawy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/2 "Gejzer" koła Gorzowa. Doszło do pęknięcia rury

1/2

2/2 "Gejzer" koła Gorzowa. Doszło do pęknięcia rury

2/2

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości